Lonely Planet’te Göre 2013’ün En Popüler Ülkeleri 0

Dünyanın önemli gezi-seyahat ve gezi-rehberi sitelerinden Lonelyplanet, üyelerinin görüşleri ile kendi deneyimlerini birleştirerek 2013 yılında ziyaret edilmesi gereken 10 ülkeyi belirledi. Batıdan doğuya, kuzeyden güneye kimi festivalleri, kimi uluslararası organizasyonları kimisi de doğası ile öne çıkan 10 ülkenin arasında Türkiye’de bulunuyor. Özellikle insanların çok fazla tercih ettiği turistik yerler dışındaki bölgeleri tavsiye eden Lonely planet, Mardin, Şanlıurfa ve Gaziantep’i listeye alıyor. İşte Lonely planet’a göre 2013 yılında gezilmesi tavsiye edilen ülkeler.

1. SRİ LANKA : Düşük maliyetli havayollarının listelerine eklediği Sri Lanka ekonomik fiyatları ve ücra köşeleri ile gezginlere sesleniyor.

2. KARADAĞ: El değmemiş doğası, yürüyüş ve bisiklet rotaları ile Karadağ’ın sadece Kotor’dan ibaret olmadığını anlayacaksınız.

3. GÜNEY KORE : Golf, dağcılık ve balıkçılıkla Güney Kore önümüzdeki yıl misafirlerini bekliyor.

4. EKVADOR :  2013 yılının başlarında açılacak yepyeni demiryolu rotaları ile Ekvador’da lezzet ve doğa keşifleri yapmak daha kolay olacak.

5. SLOVAKYA :  Bu güzel Avrupa ülkesi ekonomik kış tatilleri ile 2013 yılında öne çıkacak.

6. SOLOMON ADALARI :  Lüks yaşamdan uzaklaşarak çevre dostu geziler, macera ve mükemmel plajlar sizleri bekliyor.

7. İZLANDA : Avrupa’nın bu uzak ülkesi hakkında herkesin anlatacağı ayrı bir hikayesi bulunur. Hele bir de ekonomik krizin etkisiyle fiyatlar dibe vurunca 2013 İzlanda’nın yılı olacak.

8. TÜRKİYE :  Türkiye’nin güneydoğusunda çok fazla bilinmeyen coğrafyalarda dolarak, Mardin’i, Midyat’ı ve Şanlıurfa’yı gezip Gaziantep’in lezzetlerini tatmak oldukça keyifli olacak. 

9. DOMİNİK CUMHURİYETİ :  Karayiplerin en güzel kum, güneş ve denizine sahip olduğunu iddia eden ülke düşük maliyetli firmaların destinasyonlarına çoktan girdi bile.

10. MADAGASKAR : Dünyanın dördüncü büyük adası henüz turizm şirketlerinin portföylerinde hala bakir sayılıyor.

 Kaynak: Lonely Planet

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe