KLM, Amsterdam’da Özel Giriş Kartı Olarak Kullanılabilecek Sınırlı Sayıda Ayakkabı Üretti 0

Şehirler genellikle, en büyük ve en harika yerleri görmeyi isteyen turistler için özel kartlar, tur paketleri ve hatta renkli bileklikler gibi çeşitli teklifler sunuyor. Hollandalı havayolu şirketi KLM, Amsterdam kentini ziyaret edenlere, şehrin en göz alıcı kimi cazibe merkezlerine giriş yapmalarını sağlayacak bir şey sunuyor: birer çift turuncu ayakkabı.

Mart 2017’de KLM, bu ayakkabılardan 150 çifti, Amsterdam’a dönüş biletlerini ve “I Amsterdam” Şehir Kartlarını açık arttırmayla satışa çıkardı. Böylece kazananların Amsterdam’ın en iyi müzelerini ve kentin dört bir yanındaki diğer kültürel noktaları ziyaret edebilmesi sağlandı. Satıştan elde edilen tüm gelirler UNICEF’e bağışlandı.

Her yere erişim sağlayan bu ayakkabıların arkasındaki yaratıcılık ajansı Pool’da metin yazarı olan Ulf Rönnbäck, ayakkabıların başlı başına, bu deneyimin bir parçası olmasının amaçlandığını belirtiyor ve sözlerini sürdürüyor: “Ayakkabıları, birkaç kritere uyacak şekilde ürettik – yürürken kullanılabilmesi için dayanıklı olması gerekiyordu; ayağı desteklemesi, Amsterdam’da hava her zaman güneşli olmadığı için dış çeperinin de dayanıklı olması gerekliydi ve üzerine bira döküldüğünde de dayanıklılığından bir şey kaybetmemesi gerektiğini düşündük. Amsterdam arnavut kaldırımlarıyla dolu olduğu için daha iyi bir tutuş sağlayan bir taban seçtik ve bu ayakkabının Hollanda’nın kültürel mirasını da göstermesini istediğimiz için turuncu rengini seçtik.”

Her yere erişim sağlayan ayakkabılar hakkında daha fazlasını, aşağıdaki videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz:

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe