Intent Media, Voyat’ı Satın Aldı. 0

Intent Medya, kişiselleştirme ve dönüşümde lider Voyat’ı satın aldığını duyurdu.

Otel yöneticileri için kişiselleştirme ve değişim platformu Voyat, 2012’de Marissa Meyer’in Google’da CEO olarak görev yaptığı dönemde  insan kaynakları baş yöneticisi olarak görev yapan Benjamin Habbel tarafından kurulmuştu. Şirket otel tedarikçilerine veri bazlı segmentasyon yoluyla dönüşüm sağlayan teknoloji çözümleri sunuyor.

Voyat temelde Intent Medya ile aynı amaca hizmet ediyor: Kullanıcı bilgisi ve veri biliminden yararlanarak kullanıcılara en iyi hizmeti sunmak.

En başarılı seyahat firmalarının odağında müşteri odaklı ve bağlam odaklı olanlar olduğuna iki şirketin de gönülden inandığı açık. Bunun Intent Medya için anlamı ise veri bilimi ve tahmin analitiği ile markanın internet sitesini kullananları anlamak ve rezervasyon yapmamış 95% kısmından gelir elde etmek. Bu durum Voyat içinse, en yüksek fırsatı sağlayan ziyaretçilere odaklanma ve kişiselleştirme deneyimi sunarak dönüşümü sağlamak. Doğrusu, şirketler konuya iki farklı noktadan yaklaşsa da her bir ziyaretçiden en çok bilgiyi alarak kullanıcı deneyimini artırma işiyle ilgileniyor. Diğer bir deyişle arama başına kazanç ve karı artırmakla ilgileniyor.

Bu ortak hedef, bu alışverişin de başlıca nedeni. Bugünlerde turizm endüstrisi değişimle çalkalanıyor. Satın alma maliyetleri artıyor, OTA’lar, tedarikçiler ve Metalar arasındaki çizgi belirginliğini kaybediyor, Google ve paylaşım ekonomisini benimseyen oyuncular da sektöre girenler arasında, vesaire. Yeni uygulamalar geliştikçe seyahat şirketleri de bu uygulamalardan daha çok yararlanmak için yeni yollar arıyorlar. Ne kadar çok işlem o kadar çok değişim- dönüşüm, daha çok konaklayan ya da daha çok yolcu anlamına geliyor.

Voyat, Intent Medya ile birlikte daha ulaşılabilir ve daha dengeli bir yol çizebilir.

Yalnızca dönüşüme odaklanmaktansa, birlikte geliştirdikleri ürün ve çözümler, markaların müşterilerin alışveriş esnasındaki her aşama için isteklerine cevap vermeye odaklanmasına olanak sağlayacaktır.  Bazıları için reklam kullanmak, ziyaretçinin tekrardan Google’a (şirketlerde satın alma yoluyla birleşmelerde maliyetleri artıran) dönüp arama yapmaksızın sitede kalmasını sağlayabilir.  Diğerleri içinse yeni gelişmeler kişiselleştirilmiş teklifler ve kolayca rezervasyon olanağını artıracaktır Bu da çabayı nakite dönüştürmede, birikimde ve zaman kullanımında kolaylık demek.

Hem Intent Medya hem de Voyat bu kilometre taşı için gerçekten heyecanlı görünüyor. Intent Medya’nın yaptığı açıklamaya göre  Operasyonlar eskiden olduğu gibi iki farklı çatı altında fakat daha geniş bir kapasitede devam edecek.

Açıklamasında Intent Medya ve Voyat’la yola devam edecek olan müşterilerine ve partnerlerine teşekkür eden şirket, yeni iş arkadaşlarıyla birlikte geliştireceği ürün ve hizmetleri, dünyanın dört bir yanındaki seyahat alışverişi yapanlara yönelik yenilikçi adımları heyecanla beklediğini belirtti.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.