Online Seyahat Acentası: Lola 0

Mayıs ayında seyahat endüstrisini kökten değişime uğratmayı hedefleyen Lola uygulaması kullanıma sunuldu. Nisan ayında başlangıç seviyesinde olan bu yenilikçi uygulama oldukça ümit vaat edici görünüyordu.

Şimdi ise şanslı bir grup kullanıcı Lola’yı test etme şansına sahip olacak ve uygulama formunda danışanların çözüm ortağı olup olamayacağına açıklık getirecek.

iOS’un yeniliği olan bu uygulamayı indirmek için App Store ziyaretinde bulunabilirsiniz. Ancak tam randıman alabilmek için biraz daha sabretmeniz gerekiyor. Sohbet özelliğine dayalı geliştirilen Lola canlı bir uygulama olmaya doğru geçişini yavaşça gerçekleştiriyor.

Nisan ayında bir anda üye olmaya çalışanların talebi ile diğer uçta ki temsilcilerin buluşmasında bazı zorluklar yaşanmıştı. Bir markanın oluşması, güçlü yanlarının öne çıkması ve büyük kitlelere ulaşması için adım adım ilerleyerek sorumlu davranmak ve azla başlamak gerekiyor. Sohbete dayalı olan ve piyasaya çıkan yeni Lola uygulamasının başlangıçta arka planında 15 kişilik hizmet veren bir ekibi varken bunu devamında büyüterek 100 danışana tamamlamış.

Bununla birlikte, şu an için uygulamayı indirmek ve üye olmak ücretsiz ancak uygulamayı indirdiğinizde servislerinden faydalanmak için sizi muhtemelen bekleme listesine alacak.

Seyahat hakkında bilgi toplamak için internette gezinmek bazen bunaltıcı olabiliyor. Lola sayesinde seyahatçiler bir grup danışman ile hafta sonu kaçamağı veya aile seyahati ile ilgili ihtiyaçlarını şekillendirebiliyor.

Lola’nın ortaya çıkışı seyahatçiler için bir fırsat olmaktan daha fazlası ve seyahat acentalarının bir yansıması. TravelPulse baş editörü Tim Wood bunu “Acentanız için üyelik sisteminiz olduğunu hiç düşündünüz mü ?  Aylık belirli bir ücret karşılığında müşterilerinize sürekli ve kesintisiz hizmet verdiğinizi ve limitsiz seyahat rezarvosyunu yapabilmelerinin mümkün olduğu bir sistem. İşte bu Lola. Aynı komisyon uygulamalarına devam edebilecekseniz ve bilgilerinize premium erişim olanağı sağlayarak yeni bir katma değer yaratacaksınız.”

Başlangıç seviyesinde olmasına rağmen Lola’nın endüstri dinamiğini değiştirecek gücü olduğunu gördük. Seyahat acentelerine darbe olarak algılanmamalı ve talebi karşılamak üzere yenilikçi bir yolun ilk adımları olarak görülmeli.

Bütün bunlar hesaba katıldığında, zaman ve seyahatçiler Lola’nın ve endüstrinin nasıl şekil alacağını gösterecek.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.