Hırvatistan da Oyuna Dahil Oluyor 0

İlk yedi aylık dönemde aldıkları ziyaretçi verilerini açıklayan ülkeler kervanına Hırvatistan da katıldı. Mısır, Tunus ve İspanya’nın ardından Hırvatistan da ziyaretçi sayısını arttıran ülkeler arasında yer aldı.

Dünya turizm hareketleri açısından en yoğun bölgesi konumunda bulunan Akdeniz’de rekabetin dozu da gittikçe artıyor.

Türkiye; İspanya, Fransa gibi turizm devlerinin ulaştığı ziyaretçi rakamlarını hedeflerken Mısır ve Tunus’un ardından Hırvatistan da turizm potansiyelini arttıracak adımlar atıyor.

YÜZDE 5’LİK ARTIŞ YAŞANDI

Hırvatistan Turizm Bakanlığı tarafından açıklanan veriler ise daha çok turist almak için çalışma başlatan Hırvatistan’ın emeğinin karşılığını almaya başladığı yönünde. Buna göre, Hırvatistan’ı Ocak-Temmuz 2012 döneminde ziyaret eden yabancı turist sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5 oranında artarak 5.8 milyona ulaştı.

Yabancı ziyaretçilerin geceleme sayısında ise yüzde 6.6’lık artış yaşandı. Yedi aylık dönem sonunda yabancı turistlerin Hırvatistan’da gerçekleştirdikleri geceleme sayısı 31.9 milyona ulaştı.

Hırvatistan Turizm Bakanı Ostojic, ilk beş aylık dönemde turizmden elde ettikleri gelirin ise yüzde 4.5 oranında arttığını açıkladı. Ostojic, yıl sonunda gelirde yüzde 3-5 aralığında bir artış seviyesi yakalamayı hedeflediklerini dile getirdi.

 

Turizmdebusabah.com

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe