Havayolları’nda Wifi Daha Yaygın Hale Geliyor 0

2017 yılında küçük birçok havayolu şirketi de dahil olmak üzere bir çok havayolu şirketi, erişilebilirliğin öneminin farkına vardı. 2017’de erişebilirlikte %17’lik bir artış gerçekleşti.

Uçuş alışveriş platformu Routehappy‘nin son yıllık raporundaki bulgular, 12 havayolu şirketinin şu anda uçak içi Wi-Fi’yi sunmaya başladığını gösteriyor. Bu, dünya genelinde 82 havayolunun bağlantı sunduğu anlamına geliyor.

ABD’de bu hizmetin dünyadaki diğer ülkelerden belirgin biçimde daha fazla yükseldiği görülüyor. Raporda, ABD’li havayollarının, uçuşların en az % 86’sında WiFi şansı sunduğu, bununla birlikte dünyanın geri kalanında% 32 olan WiFi ulaşılabilirliğinde yıllık% 17’lik bir artış kaydettiği belirtiliyor.

Routehappy, “32.000 feet’teki WiFi artık her zamankinden daha fazla bulunuyor” diyor.

Delta Airlines, American Airlines ve Emirates bu hizmeti veren firmalar arasında ilk 3’de yer aldı.

Icelandair, Southwest Airlines ve Virgin Atlantic uçuşlarının  %100’ünde Wifi hizmeti verirken Air Europa, Delta Airlines, Emirates, Etihad, Eurowings, EVA Air, Iberia Airlines, Kuwait Airways, Lufthansa, SAS, Scoot, United Airlines, ve Virgin Atlantic ise uzun mesafeli uçuşlarının %100’ünde Wifi hizmeti veriyor.

Routehappy’ye göre, son yıllarda Wifi hizmetinde gerçekleşen artış maliyetlerin düşmesi ve daha küçük firmalar için de uygun hale gelmesinden dolayı kısmen bağlantıları iyileştiren küçük havayollarından kaynaklanıyor.

Genel Müdür Robert Albert “2017 yılında WiFi erişim sağlayan havayolu miktarında büyük bir artış oldu. Bu artış 2018 yılında 2017’den neredeyse %50 fazla olacak” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.