Google, Seyahat Aramasına Yükleniyor, Otel İndirimleri Sunmaya Başlıyor 0

Google’ın uçuş arama güncellemeleri arasında bulunan bu yeni araç, Şükran Günü, Aralık ve Yeni Yıl seyahat süreleri sırasında ücretlerin normalden daha yüksek veya daha düşük olup olmadığını göstermek için 25 popüler ABD rotası için geçmişe ait uçuş fiyatlarının istatistiksel analizini kullanan yeni bir tatil-merkezli infografik araçtır.

Bu yeni araç, otel aramaları içinde elverişli, alışılmadık derecede düşük otel fiyatlarına sahip olan destinasyonlarısergilemek için de kullanılıyor.

Google ayrıca, ABD uçak bileti aramaları için Şükran Günü odaklı bir fiyatlandırma özelliği de dahil olmak üzere, uçuş ve otel arama platformlarında üç ürün teklifi sunmuştur. Mobil cihazlarda kullanılabilen bu Google Uçuşlar özelliği, Şükran Günü uçuşunun fiyatının, bir müşterinin ne zaman alışveriş yaptığını ve seyahat tarihlerine göre normalden daha yüksek veya düşük olup olmadığını anlamanızı sağlar.

Google Ürün Müdürü Thijs van Geçen hafta New York’ta düzenlenen basın toplantısında; “Kullanıcıların uçuş rezervasyonu yaparken sahip oldukları iki ana stres noktası, bir uçuş için iyi bir fiyatın ne olduğunu bilmemeleri ve iyi bir fiyat bilgisi olduğunda, rezervasyon için doğru zamanı bilmemeleri. Bu, seyahat rezervasyonu yaptığınız her zaman geçerlidir, ancak özellikle de tatil için seyahat rezervasyonu yaptığınızda “dedi.

İkinci yeni ürün içi ürün, planlanmasında bir miktar esnekliğe sahip gezginlere yönelik ve Google Flights platformunu, ortalamadan önemli ölçüde düşük fiyatlı çeşitli yerlere ait ücretleri vurgulamak için kullanılıyor.

Hem mobil hem de masaüstü bilgisayarlarda küresel olarak sunulacak olan bu özellik, normal fiyatların en az% 30’u olan fiyatlara odaklanacaktır.

Otel cephesinde ise Google, dünya genelinde mobil cihazlarda kullanıma sunulacak olan ürün içi fiyat bilgileri özelliğini de aynı şekilde uygulamaya koydu. Gezginler, zaman içinde otel fiyatlarını takip etmek ve bir fiyatın normalden daha düşük veya daha yüksek olup olmadığını görmek için bu özelliği kullanabilir. Aynı zamanda bir otel fiyatını aynı dönemdeki diğer otellerle karşılaştırabilir ve özellik daha özelleştirilmiş bilgilere izin veren filtrelere sahiptir.

Google Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Richard Holden, “10 ABD’li gezginden 6’sı seyahat şirketlerinden tercihlerine veya geçmiş davranışlarına göre onlara uyarlanmış bilgi vermelerini bekliyor. Sadece tüm fiyatları ve seçenekleri onlara sunmakla kalmıyor; fakat aynı zamanda tüm bu fiyatlar ve seçenekler arasında analiz yapmakla ilgilidir. Onlar için ve onların özel ihtiyaçları için doğru seçimi yapmalarına yardımcı olmak istiyoruz” dedi.

Bu arada, Google’ın özel otel indirimleri sunması, teknoloji devi için kayda değer bir stratejik değişimi işaret ediyor. İndirimler şu anda yalnızca şirketin Google One bulut depolama hizmetinin aboneleri tarafından kullanılabilmektedir. Ayrıca Google, ücretsiz kahvaltı gibi otel güncellemeleri için teklifler eklemeyi de düşünüyor. (Google One bulut depolama alanı planları, 100 gigabayt için ayda 2 ABD dolarından başlıyor.)

Gelecekte, Google seyahat paketleri alanına giriş yapmayı da araştırıyor. Holden bunu gelişmeyi “uçuşlar artı oteller ürünü” olarak adlandırdı.

Holden; “Geleneksel olarak, insanlar paketleri uçuş artı otel artı kara taşımacılığı, özel yemekler, her şey gibi düşünür. Gerçekten sadece uçuş ve otellerle başlıyoruz ve bu parçaları da ekleyebiliriz. Eğer arama yaparsanız, şu anda uçuş ve otel kombinasyonunu bulabilirsiniz, ama biz daha fazla özellik ve daha fazlasını içereceğiz” diye açıkladı.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.