Dubai Merkezli Şoförlü Araç Çağırma Uygulaması Careem İstanbul’da 0

Dubai merkezli şoförlü araç çağırma uygulaması CareemOrta Doğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya’da büyümeye odaklı stratejisi doğrultusunda Türkiye’deki operasyonlarına bir süre önce İstanbul ile başladı.

Temmuz 2012’de kurulan, halen Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde Abu Dhabi, İskenderiye, Umman, Beyrut, Kahire, Kazablanka, Dammam, Doha, Dubai, Cidde, Kuveyt ve Riyad dahil 44 şehirde faaliyetlerini sürdüren Dubai merkezli şoförlü araç çağırma uygulaması Careem, daha önce McKinsey & Company’de yönetim danışmanlığı yapan Magnus Olsson ve Mudassir Sheikha tarafından kurulan bir girişim. Tıpkı Uber gibi hem özel şoförlü bir araç hem de geleneksel taksi çağırmanıza olanak tanıyor ve havalimanı transferlerine de ayrıca önem veriyor.

Alınan bilgiye göre Careem’in Türkiye’deki operasyonları havaalanlarında başlayacak ve müşterilere Mercedes VITO ve Volkswagen gibi araçlarla gidiş dönüş transfer hizmetleri sunulacak.

Trafi’nin Türkiye’deki faaliyetlerinden sorumlu İş Geliştirme Müdürü Emir Gelen de Careem’in Ülke Müdürü olarak atandığı belirtildi.

Eğer Etihad ya da Emirates Hava Yolları’nın sadakat programlarına kayıtlıysanız Careem uygulamasını kullanarak mil de kazanabilirsiniz..

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe