Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Çin’deki online otel rezervasyon endüstrisinin aylık aktif kullanıcı sayısı (MAU) ilk çeyreğe göre % 20.1 artışla 91.09 milyona ulaşmasıyla Çin’deki otellerin online otel rezervasyonlarına daha fazla dikkat etmesi gerekiyor.

Trustdata‘nın Büyük Mobil Veri İzleme Hizmetinin araştırmasında Ctrip, Meituan Otelleri, Qunar, Tongcheng-eLong ve Fliggy gibi çevrimiçi rezervasyon platformlarının bu çeyrek için popüler ve hızlı büyüyen platformlar olduğunu ekledi. Bu oyuncular ikinci çeyrekte online otel rezervasyonlarının % 96,4’ünü oluşturdu.

Online otel rezervasyonunun rekabetçi manzarası, Ctrip gibi geleneksel OTA’lar ve Meituan Hotels’in pazara çıkması gibi süper platformlar ile net bir şekilde kesiliyor. Meituan Hotels, ilk sipariş ve oda gecesi Q2’de ilk sırada yer alıyor. Ctrip, Qunar ve Tongcheng-eLong’da kaydedilen kombine oda gecelerini geçti ve Q2 2018’deki pazar payının% 46.2’sini ele geçirdi.

Fliggy müşteri sadakati açısından ilk sırada yer alıyor. Meituan-Dianping ve Taobao, sırasıyla, gıda dağıtımı ve online alışveriş gibi yüksek frekanslı servislerle toplanan kullanıcı tabanları sayesinde Meituan Hotels ve Fliggy gibi süper platformlar, popülerlik kazanıyor.

Son olarak, Ctrip, seyahatle ilgili tüm hizmetleri sunan bir OTA’nın öncüsü. Yüksek yıldızlı otellerde Meituan Hotels ve Fliggy’e meydan okuyor. Ctrip’in ana kullanıcıları güçlü tüketim kapasitesine sahip orta yaşlılar iken, Meituan Hotels ve Fliggy kullanıcıları daha genç ve gelecekte büyük alım gücüne sahip olacaklar.

       

Milenyum Etkisi

Çinli 80’li, 90’lı ve 2000’li tüketiciler, konaklama rezervasyonlarının bu hızlı büyümesinde kritik itici güçlerdir. 2000’liler teknolojiyi kullanmakta ve eski nesillerin aksine bilgilerini çevrimiçi olarak paylaşmaktadırlar.

Milenyum çocukları eşsiz deneyimler için susadı. Daha sık olmamakla birlikte, hedefleri ve aktiviteleri ararlar ve bir fotoğrafı kanıt olarak almayı ve sosyal medyalarını yayınlamayı tercih ederler. Bu nedenle, taleplerini karşılamak ve kendi istekleri etrafında deneyimleri paylaşmak önemlidir.

Yabancı turistler, Çin’de daha az popüler olan yerleri keşfetmek için yalnız değiller. Yerliler de, ülkelerinin güzelliğini keşfedecekleri yaştalar. Yerel halk tarafından yapılan otel rezervasyonlarının oranı, 2012 yılının 2. çeyreğinde% 30’u aşmaktadır. Bu, çevrimiçi otel rezervasyonlarının gezginlerin yanı sıra yerel halk arasında da popülerlik kazandığını göstermektedir.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz