Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Birkaç hafta önce, 700.000 şirketin Airbnb for Work’e kayıt yaptırarak rezervasyon gerçekleştirdiği ve seyahatlerini yönetmesine yardımcı olması için Airbnb ile doğrudan seyahat eden 275.000’den fazla işletmenin mevcut olduğu açıklandı.

Yakın zamanda şirketin büyüme planları hakkında yapılan açıklamaya göre ise şu anda Airbnb ile doğrudan çalışan 300.000 şirket var.

Üç yeni teklifin yanı sıra, Airbnb envanterini saha dışı toplantılar için bir mekan olarak tanıtma fikri, saf iş hacmi terimlerinde ve geleneksel otel sektörü üzerindeki potansiyel etkisi bakımından en yıkıcısı olabilir. Buna istinaden Airbnb, “Steril konferans salonları motive edici değil ve yaratıcılığı da teşvik etmiyor…insanlar beyaz tahtalar ve renkli post-it’lerden daha fazlasına ihtiyaç duyuyorlar” açıklamasında bulunarak, bu tür etkinliklere uygun evlerin sergileneceğini de ekledi.

Ekip oluşturma bileşeni, işletmeler için eğlence odaklı tecrübe ürününün yeniden konumlandırılması gibi görünüyor. Mevcut ekip oluşturma aktivitelerine “güvenin düştüğü” ya da iş çıkışında içilen içkiler gibi aktivitelerin sunduğu deneyim ürünlerine nazaran kendisinin işgücünde etkileşim yaratmasının daha az olası olduğu savunuluyor. Şu anda 800 şehirde deneyimler sunuyor ve ekip oluşturma için uygun olanları vurgulamaktadır.

Son olarak yer değiştirmeyi ele alacak olursak, bir Airbnb evinde kalmak çalışanların yeni bir mahalleyi tanıması için etkili bir yoldur. “Uluslararası görevlerde başarısızlık sebebi olarak % 40 oranında” ortama uyum sağlamakta yetersiz kalınması olduğu belirtiliyor.

Tnooz, tnoozLIVE @GBTA’nın bir parçası olarak Airbnb For Work Başkanı David Holyoke ile konuştu.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz