Canon’dan Gezginlere Kompakt Fotoğraf Makinesi 0

Canon PowerShot N2
Geçtiğimiz yılın başında farklı tasarımıyla dikkat çeken 12 megapiksel çözünürlüklü PowerShot N’i tanıtan Canon, şimdi de bu makinenin ikinci versiyonunu fotoğraf tutkunlarının beğenisine sundu.

Kare tasarımıyla, mevcut fotoğraf makinelerinden kolayca ayrılan PowerShot N2, 16,1 megapiksel sensör ve DIGIC 6 işlemcisiyle geliyor. 8 kat optik yakınlaştırma yapabilen 28-224 mm f/3.0-5.9 lense sahip olan makinenin 2,8 inçlik dokunmatik ekranı selfie çekimler için 180 derece dönebiliyor. Wi-Fi ve mobil cihaz bağlantı tuşu sayesinde akıllı telefonlara ve tabletlere kablosuz görüntü aktarımı yapılabiliyor. Android’li cihazlarla kolay eşleşme için yakın saha iletişim (NFC) teknolojisine de destek veren PowerShot N2, 1080/30p video kaydı yeteneğine de sahip. Creative Shot moduna retro, siyah/beyaz, özel ve doğal olmak üzere dört farklı filtrenin eklendiği makinede Akıllı Otomatik olarak adlandırılan bir mod da bulunuyor. Akıllı Otomatik modda, fotoğraf çekimi için 58, video çekimi için 21 farklı sahne modu kullanılıyor. Aralık ayında piyasaya sunulacak Canon PowerShot N2′nin yurtdışındaki satış fiyatı 300 dolar olacak.

Canon PowerShot
Canon PowerShot N2

Kaynak: Log Dergisi

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.