Bu Yaz Avrupalı Gezginlere Ulaşmanız için 3 Öneri 0

Avrupa’nın büyük bir kısmında havalar ısınmaya henüz başlasa da Sojern’in hazırladığı, Avrupalıların yaz tatillerini nerede geçirmek istedikleri konusundaki son istatistikler içeren Küresel Seyahat Kavrayış Raporu yayınlandı bile.

İşte, Sojern’in bulgularına göre derlenen, Avrupalı gezginlere ulaşmak için seyahat markalarının izlemeleri gereken 3 ipucu:

1- Gezginler Haziran’ın başında tatile çıkmayı istiyor.

Avrupalı gezginlerin tatile çıktıkları tarih en büyük oranda Haziran ayının ilk üç günü. Öyle görünüyor ki Avrupalılar için yaz sezonuna başlamanın en iyi yolu bir tatile çıkmak!

İpucu: Yaz kampanyalarınıza şimdiden başlayın. Geç kalmayın yoksa Haziran ayının başında seyahate çıkmayı planlayan Avrupalı gezginlerin oluşturduğu bu iş bolluğunu kaçırmış olacaksınız.

2- Avrupalı gezginler evden çok uzaklaşmıyor.

Çalışmada Haziran ayında çıkılan tatillerdeki Avrupa dışı tek destinasyonun New York olduğu belirtilmiş. Tercih edilebilir döviz kurlarından mı, siyasi belirsizliklerden mi yoksa yalnızca seyahat süresini kısa tutma isteğinden midir bilinmez; erken plan yapan Avrupalılar yaz tatillerini geçirmek için kıtadan pek ayrılmıyor.

İpucu: Eğer şimdiye kadar Avrupalıların favorisi olmuş uzun mesafe bir destinasyonda iseniz müşterilerinizi kaybetme riskiyle karşı karşıyasınız. Fakat onları çekmek için çok da geç sayılmaz: New York, Londra ve Paris için alternatif olabilirken, Cancun şehri de Malaga veya İbiza’ya seyahat etmek isteyenler için bir seçenek olabilir. Gezginlere ulaşın ve onlara cezbedici bir teklif sunun.

Alternatif olarak, Avrupa’da turistlerin uğrak yerleri olarak bilinen mekanlar, bu gezginlere ulaşılmasından yarar sağlayıp onları daha az turistik mekanları ziyaret etmeleri konusunda da etkileyebilir.

3-Araştırmalarını erken yapıp uzun mesafe seyahate çıkmayı düşünenler uzun bir süre tatil yapmayı düşünüyor.

Kıtalar arası seyahat planlayan Avrupalıların neredeyse 2/3’ü (%61) 12 gün veya daha fazlası süresince uzakta olacak gibi görünüyor.

İpucu: Seyahat, insanların planlama yaparken oldukça fazla zaman ve para harcadığı bir olaydır. Yani insanların bu tür kaynaklarını sizin markanızla harcaması için onları hayran bırakmanız gerek. İşte bu yüzden pazarlama stratejinizin en iyi yönlerinizi vurguladığından emin olun.

Bunu yapmanın en etkili yollarından biri Facebook kullanmaktır. Facebook aracılığıyla en iyi yönlerinizi sergileyen, gezginlerin sizinle rezervasyon yapmasını sağlayacak ilham verici bir mesaj veren büyüleyici bir video hazırlayabilirsiniz.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe