Bozcaada’nın Doğal Yaşam Alanı Aral Tatil Çiftliği 0

100 yıllık geçmişiyle eski bir Rum çiftliği olan Aral, gerçek bir çiftlik hayatı yaşamak isteyenler için ideal.

Bozcaada sit alanı olması nedeniyle mimarisi ve doğal güzelliği bozulmamış ender tatil yörelerinden biri. 14 dönüm arazi üzerine kurulu olan Aral, adanın ilk ve en büyük tatil çiftliği. Çiftlik; tavuktan keçiye, tavus kuşundan ördeğe kadar pek çok hayvanın bir arada bulunduğu, misafirlerinin sabahları yumurtalarını kümesten kendi elleriyle alabildiği ve bahçede yetiştirilen tamamen organik sebzeleri dalından koparıp yiyebildiği bir ortam sunuyor.

Türkiye’nin En Başarılı Turizm Yatırımları Araştırması 2010” kapsamında, Doğa Turizmi Yatırımında En Başarılı ikinci otel seçilen Aral Tatil Çiftliği, benzersiz atmosferiyle tarih, doğa ve konforu aynı anda yaşatıyor.

Eski kullanım alanlarına göre “saman damı”, “pırpır damı”, “kahya damı”, “ kümes”, “keçi damı gibi isimleri olan asırlık taş odaların yanında adanın koylarının isimleriyle adlandırılan yeni odalarını misafirlerine sunuyor.

Bozcaada’nın eşsiz doğal güzelliklerine yönelik turlar, Aral ailesinin kendi üretimi şarapların tadımı, bisiklet turları gibi pek çok keyfi bir arada sunan Çiftlik’te çocuklar da unutulmamış. Mini oyun parkında doyasıya oynayabilen, masa tenisi ve langırt turnuvaları gibi etkinliklerde heyecanlı saatler geçirebilen minikler, aynı zamanda badem ağaçlarının üzerindeki ağaç evde hepimizin özlediği doğal oyun ortamını bulabilme şansına da sahipler.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe