Bosna Hersek’in Zell Am See’si Bjelasnica 0

Sömestre’ın yaklaşmasıyla, kış tatili planları hız kazanmaya başladı. Kışın tüm özelliklerini yaşamak isteyenler, bu güzellikleri karşılayan hem eğlenceli hem de sakin tatil, manzarasıyla büyüleyen kayak merkezlerine hücum ediyor. Uzakrota ekibi olarak çok sevdiğimiz ve yakın zamanda Avrupa’nın önde gelen kayak merkezlerinden biri olacağını düşündüğümüz Bjeslasnica’yı tanıtmak istiyoruz.

bjelasnica_sezona

National Geographic Dergisi’nin 2012’de “En İyi 10 Macera Noktası” listesine koyduğu Bosna Hersek, o tarih itibariyle turistlerin popüler seyahat destinasyonları arasına girdi.

Bjelašnica Olimpik Kayak Merkezi, Jahorina, Saraybosna ve Igman kayak merkezleriyle birlikte 1984’deki Kış Olimpiyatları’na ev sahipliği yapmıştır. Avrupa’nın her yerinden gençlerin toplandığı ve uygun fiyata kış sporlarının zevkini doyasıya çıkardıkları yerler arasında. Kasım ayından itibaren kaymaya uygun hale getirilen pistler güvenli ve her zaman temiz. El değmemiş doğası ve özenle korunmakta olan ormanları ile Bjelasnica, oksijen bakımından dünyanın ikinci en zengin yeri olma ünvanını almaya hak kazanmış.

bjelasnica_01

Merkezde 6 telesiyej bulunur. 3.100 metrelik Alp disiplinli ve büyük slalom pistinin yanı sıra 3.200 ila 550 metre arasında değişen uzunluklarda 4 pisti daha mevcuttur ve pistler mavi, kırmızı ve siyah seviyelerinde farklılaşan zorluk derecelerini kapsar. Savaş sonrası yapılan yatırımlarla yenilenen ve gelişen kayak merkezi Büyükannenin Vadisi anlamına gelen Babin Dol alanına yapılan otel, restoran ve barlarla modern yüzüyle kayak severleri bekliyor.

Tur Önerisi

Interfly turizm’in 29 – 31 Ocak ve 05 – 07 Şubat 2016 tarihlerinde 4 yıldızlı otelde konaklama ve ulaşım dahil 269 Euro’ya Bjeslasnica turu mevcut. Makul gözüken bu turu tercih edebilirsiniz.

İletişim: mert@interfly.com.tr – +90 (212) 245 31 20

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.