Belgrad’lı CAR:GO Zagreb’de Uber’e Rakip 0

Zagreb’in sokakları yakında yeni bir rekabete tanık olacak. Taksi şoförleri Uber‘i boyalı olarak boykot ederken, Sırp CAR:GO yerel bir ortakla işbirliği halinde Uber’den daha ucuz fiyatlar ile ortalığı birbirine katacak.

Hatırlanması gereken bir başka şey ise CAR:GO ya da “Sırp Uber“, 2015 yılında Belgrad’da açıldı ve bunu Karadağ’daki genişleme izledi. Ancak, bu hizmetin Hırvatistan pazarına girmesi bir gecede gerçekleşti.

Neden Hırvatistan pazarına giriş yapıldı sorusuna cevap veren CAR:GO direktörü ve kurucusu Vuk Guberinić, “Zagreb‘e GO:CAR ile piyasaya rekabet getirmeyi isteyen genç girişimci Stefan Šurlan sayesinde girdik. Hırvatistan’daki organizasyonumuz ve başarımız tamamiyle Stefan Šurlan’a bağlı. Harika olacağına ve başlangıçta verebileceğimiz teknik destek ile kendisinin ve ortaklarının gelecekte çok fazla araç kullanacağına inanıyoruz ” dedi.

Ayrıca Zagreb’de hâlâ mevcut olan Uber ile oluşacak rekabet ile ilgili konuşan Guberinić, ”Bu rekabetin hem pazar için hem de müşterilerin kendisi için iyi bir şey olduğuna inanıyoruz çünkü insanlar daha fazla seçeneğe sahip olmanın yanı sıra her zaman daha fazla özgürlük olacak.” dedi ve Hırvatistan pazarına yönelik CAR:GO uygulamasının son derece lokalize olduğunu ve teknik özelliklerle ilgili olarak üstün kullanıcıların bile tüm taleplerine yanıt verebileceğini belirtti.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe