Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile dünyaca ünlü dijital seyahat medyası Lonely Planet arasında Türkiye’nin tanıtımı için iş birliği anlaşması imzalandı. Türkiye, Lonely Planet tarafından çekilen üç filmle on milyonun üzerinde takipçiye tanıtılacak.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, sosyal medyadaki uluslararası tanıtım ağı “Turkey Home” projesi kapsamında, dünyaca ünlü dijital seyahat medyası Lonely Planet ile iş birliğine gidildi. Anlaşma doğrultusunda, Türkiye’yi dünyaya tanıtmak üzere “Journey  Through Turkey” adlı proje kapsamında çekilen üç tanıtım filmi, Lonely Planet‘te  yayınlanmaya başlanacak.

Türkiye’nin kültürel, doğal ve tarihi güzellikleri konu edilen  filmlerde, tanınmış sunucu ve seyahat blog yazarı Macca Sherifi röportajları ve  deneyimleriyle izleyiciyi Türkiye’ye davet edecek.

İstanbul’da, sokak lezzetlerini, başlıca Türk yemeklerini ve  sürdürülmeye devam eden Osmanlı sanatlarını anlatan Macca Sherifi, Kekova’da,  batık antik kentteki kano deneyimlerini izleyicileriyle buluşturacak. Türkiye’nin güzelliklerinin yansıtıldığı görüntülerle eş zamanlı  olarak Sherifi’nin aktardığı bilgilerle Türkiye’ye gelmeyi planlayanlara önemli  ipuçları sunulacak.

ON MİLYONDAN FAZLA TAKİPÇİYE ULAŞACAK

Dünyanın en önemli dijital seyahat medya yapılanmalarından Lonely  Planet‘in tüm sosyal medya platformlarında 10 milyonun üzerinde izleyicisi  bulunuyor. Dünyada en fazla etkileşimde bulunan internet platformu olarak Skift ödülünü alan Lonely Planet‘in Twitter’da 6.09 milyon, Instagram’da 1.5 milyon ve Facebook’ta 1.7 milyon izleyicisi  var. Lonely Planet çektiği üç filmle Türkiye’yi on milyonun üzerinde  takipçiye tanıtacak.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz