Amadeus, Genç Şirketler Flyr ve Betterez’i Destekliyor 0

Amadeus, bünyesindeki Amadeus Ventures departmanı üzerinden, genç turizm şirketlerine daha fazla para yatırıyor – bu girişimi bu defa Betterez ve Flyr’i destekleyerek gerçekleştiriyor.

Bu örtülü yatırımlar, şirketin, aralarında Yapta, BlueSmart ve BookingPal’in bulunduğu pek çok genç turizm şirketinin dahil olduğu yatırımlara dahil oldu.

Flyr’a yapılan yatırım, ilk olarak şirketin, Silikon Vadisi’nin şöhretlerinden Peter Thiel öncülüğünde toplanan 8 milyon dolarlık bir yatırım paketini topladığı bu yılın Ocak ayında açıklanan daha geniş bir anlaşmanın bir parçası olma niteliğini taşıyor.

Flyr’ın ana ürünü, havayolu şirketlerine yönelik bir matematiksel analiz ve tahmin hizmeti olan FareKeep.

Amadeus’un Betterez’a sunduğu destek, Kanada merkezli bu sunduğu ilk destek olma özelliğini taşıyor.

Betterez, karayolu ulaştırma tedarikçileri ve cazibe merkezleri, etkinlikler ve konferanslar için rezervasyon ve bilet oluşturma araçları yaratıyor.

Şirket ayrıca, operatörlerin, kendi rezervasyon araçlarını üçüncü parti web sitelerine yerleştirmelerine yönelik beyaz yafta hizmetlerinin yanı sıra mobil uygulamalar ve web uygulamaları sunuyor.

Amadeus yetkilileri, konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Betterez, Esnek ve tekil bir entegre RTM (“release to manufacturing”, üretim için yayınlama) platformunu devreye alarak, global kuruluşlar için inovasyonu mümkün kılmak için yeniden kullanılabilir teknik bileşenler sağlıyor.

“Bu çözüm; havayolu, araç kiralama, otobüs, demiryolu, feribot, shuttle, etkinlik, gişe veya giriş alanı işletmelerinin gelişmelerine ve büyümelerine yardımcı olabilir.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe