Video Platformu Vimeo, 360 Derece Video Desteklemeye Başladı.

4K ve 8K gibi çözünürlüklerdeki videoları desteklemesi ile gezginler arasında oldukça popüler olan video paylaşım sitesi Vimeo ‘ya nihayet 360 derece video özelliği eklendi.

Güçlü rakibi Youtube ‘un 2015 yılından beridir desteklediği formata henüz geçiş gösteren Vimeo; Google Daydream, Samsung Gear VR, Zeiss VR One ve bunlara ek olarak yakında Oculus Rift ve HTC Vive desteği ile de web üzerinden Vimeo 360 derece video’ları izlemek oldukça kolaylaştıracak.

360 Derece video üreticilerini videoları yüklerken tam olarak neler yapmaları ve nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda da yönlendirmeler yapmayı ihmal etmeyen şirket kreasyonlarından para kazanmak isteyen kullanıcıları da düşünerek “pro” ve “business” paketlerindeki yükleyicilere, tam satın alma, kiralama ve abonelik seçenekleri dahil olmak üzere videolarına istedikleri fiyat ve terimleri belirlemelerine olanak tanıyor.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!