Airbnb, Zengin Gezginleri Yeni Kategorilerle Desteklemeyi Hedefliyor 0

Ev paylaşımı sitesi Airbnb, premium evler ve “ömür boyu süren geziler” gibi özellikler de dahil yeni kategoriler ile birlikte daha lüks gezginleri hedeflemektedir.

San Francisco merkezli firmanın on yıl önce başlattığı en önemli güncellemelerden birinde Airbnb, “Plus” ve “Beyond” konaklama seçeneklerinin yanı sıra, yatak ve kahvaltı, butik ve benzeri yeni kategorilerin de bir kısmını ekledi.

Airbnb, Plus ürünlerinin konfor, temizlik ve tasarım açısından kalacağı yerleri daha çok incelediğini ve eklenen yeni kategoriler ile Plus üyelerinin ihtiyaçlarının daha çok karşılanacağını belirtti.

Airbnb kurucusu ve CEO’u Brian Chesky, “On yıl önce Airbnb‘nin neler yapabileceğini hiç hayal etmedik” dedi. Aslında insanlar, yabancıların birbirlerinin evlerinde kalacakları fikrinin delice olduğunu düşünüyorlardı. Bugün, her gece milyonlarca insan bunu yapıyor “dedi.

Airbnb, 81.000 ilde kalmak için 4.5 milyon yere sahip oldu. Şirkete göre, Airbnb, geçtiğimiz 10 yıl boyunca toplam 41 milyar dolardan fazla kazanmış ve konuklar 300 milyondan fazla Airbnb‘i de konaklayacak yer aramış durumda. Airbnb, bu ayın başında liderlik ekibinde önemli değişiklikler yaptığını açıkladı ve 2018’de hisse satışını başlatmayacağını söyledi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe