Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Yunanistan, 14 Mayıs’tan itibaren Rus turistlere tam anlamıyla açılmayı planlıyor ve 2021’de 500 bin Rus bekliyor. Yunanistan Ulusal Turizm Örgütü’nün Rusya Federasyonu Ve Bağımsız Devletler Topluluğu Temsilcilik Ofisi Müdürü Polikarpos Efstatiu, ülkeye giriş koşullarını bildirdi.

Efstatiu’nun MITT-2021’de düzenlediği basın toplantısında belirttiği gibi, turistlere yönelik kısıtlayıcı önlemler 14 Mayıs’tan itibaren Yunanistan’da artık yürürlükte olmayacak. Turistler ülke içinde serbestçe hareket edebilecek ve aynı anda birkaç bölgeyi ziyaret edebilecek. Varışta karantinanın tamamen kaldırılması da planlanıyor.

14 Mayıs’tan itibaren, haftada 500 Rus vatandaşına yönelik kısıtlayıcı kotanın da kaldırılacağını ve normal hava trafiğinin kademeli olarak eski haline getirileceğini sözlerine ekledi.

Kendisinin verdiği bilgiye göre, halihazırda Rus tur operatörleri ve havayolları arasında düzenli ve charter taşımacılığını genişletmek için aktif bir çalışma sürüyor.

Yunanistan’ı özgürce ziyaret etme fırsatı, COVID-19’a karşı Rus aşısı veya başka herhangi bir aşı ile aşılanacak Rus turistler için ve ayrıca kalkıştan en geç 72 saat öncesine ait bir negatif PCR testi sertifikası sunabilen Ruslar için ortaya çıkacaktır.

Rus turistleri Yunanistan’a çekmeye yönelik bu tür aktif eylemlerin sonucu, turist akışının 2019’daki turist akışı ile karşılaştırıldığında bu yıl % 50 oranında geri döndürülmesi. Bu, Yunanistan’ın bu sezon yaklaşık 400-500 bin Rus’u ağırlamayı umduğu anlamına geliyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz