Yolunuzu Mu Kaybettiniz?

Yolunu kaybettiğini mi düşünüyorsun? Geri dönmek için bu dört soruyu yanıtlayın.

Bağımsız bir seyahat profesyoneli olmaya karar verdiğiniz ilk zamanı hatırlıyor musunuz?

Dünyayı dolaşacak yeni bir kariyere başlamaktan çok heyecanlıydın ve bunun için para kazanmaya başladın bile. Kendinizi güvenilir bir markayla ilişkilendirmek veya bir iş modeli bulma düşüncesi bu kararı çok daha kolaylaştırdı. Bugün ilk başladığından daha da iyi durumdasın ama ne yapacağını bilmiyor musun? Yalnız değilsin. Bu çaresizlik duygusu küçük işletme sahipleri arasında yaygındır. Şimdi işler tekrar yoluna koymak için bu soruları yanıtlamanın zamanı geldi.

Beni her gün yatağımdan çıkaran şey ne?

Belki ek gelir, ya da en sevdiğim, “Seyahat etmeyi çok seviyorum, bu yüzden turizm ile ilgilenmenin eğlenceli olacağını düşündüm.” Sebep ne olursa olsun, bir cevabınız mutlaka olmalı. Bu soruyu cevaplayamıyorsanız, geri çekilmeli ve bu sorunu çözmelisiniz çünkü amaç faktörü başarı için en önemli faktördür.

Gerekli beceriye sahip miyim?

”Yaptığım işi başarılı kılmak için gerekli olan becerilere sahip miyim?”, ”Gerekli becerileri edinmeye hazır mıyım?”, ”Şirketim için müşteriler yaratmak için araştırma ve satış becerilerim var mı?”, ”İşimi büyütmek için gerekli olan bilgi ve becerileri edinmek için zaman ve para yatırmaya hazır mıyım?”.

Günlük alışkanlıklarım benim başarıya ulaşmama katkıda bulunuyor mu?

İlkel motivasyon ortaklarımız acı ve zevktir. Günde 10 potansiyel müşteriyi aramaktan korkuyor musun? Eğer öyleyse, bu ağrı tetikleyici olarak kabul edilir. Eğer ki bu çağrıları potansiyel satış olarak belirlerseniz, zevk ve ödül getirirler. Anahtar, işinizin başarısına katkıda bulunan alışkanlıklar geliştirmektir.

İşletmemi ve kendimi yönetme yetkim var mı?

Yaptığın işi ve iş dünyasını ne kadar iyi anladın? Ölçemeyeceğin şeyleri yönetemediğin söylenir. Müsaitliği, satış masrafını ve yatırımın geri dönüşünü nasıl hesaplayacağınızı biliyor musunuz? Senin için önemli olan şeyleri mi ölçüyorsun? Örneğin, komisyon gelirleri ve kar marjı, satış hacminden çok daha önemlidir.

Herkes bu soruları farklı şekilde cevaplayacaktır. Bazı kişiler ve kurumlar, gerçekte takip etmek istedikleri bir şey olmadığını anlamaya başlayacaklar. Sorun yok. Önemli olan böyle olması değil bu sorunun çabuk çözülmesidir. Bu sorular, “neden” inizi tekrar görmenizi ve işinizi büyütmek için daha fazla meşgul olmanızı sağlayacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!