Yeni Transit Vize Uygulaması Katar Havayolları Yolcularına Katar’ı Keşfetme Fırsatı Sunuyor 0

Katar Havayolları ve Katar Turizm Otoritesi (Qatar Tourism Authority) Hamad Uluslararası Havaalanında beş saat ya da daha fazla aktarması olan yolcuların ücretsiz transit vize talep etmelerine imkân veren yeni transit vize projesinin 1 Kasım 2016’dan itibaren yürürlüğe gireceğini açıkladı.

Bu yeni sistem bütün ülkelerden transit yolcuların uçuşlar arasında 96 saate kadar Katar’a girmelerine izin verecek. Bütün vizeler sadece Katar İçişleri Bakanlığının yetkisinde verilecek.

Ücretsiz transit vize girişimi Katar’ı daha turist dostu bir ülke olarak konumlandırmak ve daha çok uluslararası ziyaretçi çekmek için Katar Havayolları ile Katar Turizm Otoritesi iş birliğinin bir sonucu olarak meydana geldi.

Yolcular herhangi bir Katar Havayolları ofisinden ya da online olarak ücretsiz transit vize başvurusunda bulunabilirler. Transit vize hak sahibi olabilmek için yolcular, Katar’a ve sonrasında Katar’dan çıkış için Katar Havayolları’ndan teyidi yapılmış uçuş biletlerine sahip olmalıdırlar. Uygulanacak olan Hükümler ve Koşullar http://www.qatarairways.com/global/en/qatar-transit-visa.page sayfasından bulunabilir.

Yolcuların yeni transit vizeden en iyi şekilde faydalanmalarını sağlamak için Katar havayolları Hamad Uluslararası Havaalanından olan transit uçuşların fiyatlarını yeniden yapılandırdı. Bu uygulama yolcuların gidiş ve ya dönüş yolculuklarında bilet için herhangi bir ek ücret ödemeden serbest bir mola vermelerine imkân sağlayacak. Körfez İşbirliği Konseyi Ülkelerinden ya da Orta Doğu’dan seyahat eden gidiş – dönüş biletine sahip yolcular sadece dönüş yolculuklarında  ek ücret ödemeden Doha’da mola verme imkanına sahip olacaklar.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.