Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Çok günlük paket turlarda uzmanlaşmış yeni nesil tur operatörü Exoticca, 14W ve Mangrove Capital Partners tarafından yönetilen yaklaşık 25,2 milyon euroluk birfon toplama turunu kapattığını duyurdu.

Tura ayrıca Aldea Ventures ve Milano Investment Partners SGR, K Fund, Bonsai Partners, Kibo Ventures ve Sabadell Venture Capital gibi mevcut yatırımcılar da katılıyor. Bu C Serisi tur, şirketin bugüne kadar topladığı toplam sermayeyi yaklaşık 44,5 milyon €’ya ulaştırıyor.

Exoticca, seyahat planlarını dikkatli bir şekilde tasarlayan ve her zaman hem deneyimi hem de fiyatı optimize etmeye çalışan bir destinasyon uzmanı ekibi aracılığıyla, dünya çapında 50’den fazla destinasyona kendi paket turlarını düzenler. Manuel olarak küratörlüğünü yapılan ürünlerin yoğun teknoloji kullanımıyla birleşimi, Exoticca’nın seyahatlerin kalitesinden ödün vermeden daha önce hiç görülmemiş fiyatlar sunmasına olanak tanır.

COVID’e rağmen, Exoticca ücretsiz iptal politikası, süper indirimli fiyatlar ve genişletilmiş seyahat penceresi gibi önlemler sayesinde satışlarını artırmaya devam etmeyi başardı. Exoticca’nın satışları şu anda COVID öncesine göre %50 daha yüksek (Amerika Birleşik Devletleri’nde %300) ve şirket pozitif bir FAVÖK üretiyor.

Yeni finansman, seyahat pazarı toparlanmaya devam ederken büyümeyi hızlandırmak için kullanılacak. Şirket, rezervasyon sürecini daha da otomatikleştirmek ve yolcuların deneyimini geliştirmek amacıyla teknoloji ve ürüne yatırım yapmak için iddialı bir plan başlattı. Exoticca ayrıca satın almalar yoluyla büyümeye açıktır.

Exoticca CEO’su Pere Vallès; “Teknoloji alanında küresel kategori liderleri oluşturma konusundaki deneyimleri nedeniyle 14W ve Mangrove ile ortak olmaktan çok mutluyuz. Seyahat geri döndü ve çok günlük paket tur alanında bir kategori lideri oluşturmak üzere yatırım yapmak için doğru zaman olduğuna inanıyoruz” dedi.

Mangrove Capital Partners CEO’su Mark Tluszcz; “Hepimiz pandemi sırasında uzak maceraların hayalini kuruyorduk ve bu hayaller gerçeğe dönüştüğü için Exoticca için büyük bir fırsat görüyoruz. Exoticca’nın harika bir ekibi var ve uzun mesafeli destinasyonlara çok günlük paket turlar için pazarın dijital dönüşümüne öncülük ediyor” dedi.

14W’nin Kurucusu Alex Zubillaga ise; “Daha sorunsuz bir seyahat deneyimi talep eden büyüyen bir kitleye sunduklarını genişlettikleri için Exoticca’daki ekiple ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. Exoticca’yı küresel erişime sahip otomatik grup seyahati için yeni nesil platform olarak görüyoruz” dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz