Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Airbnb, geçtiğimiz Çarşamba günü, Taliban rejimi dolayısıyla Afganistan’ı terk etmek zorunda kalan 20.000 mülteciye dünya genelinde ücretsiz konaklama imkanı sunacağını açıkladı.

Şirket, “Afgan mültecilerin yer değiştirmesinin ve ABD’de veya başka yerler yeniden yerleştirilmesinin önemli bir insani kriz olduğu açıkça ortaya çıktı ve bu ihtiyaç karşısında topluluğumuz bir kez daha adım atmaya hazır” açıklamasında bulundu.

Bu, elbette Airbnb’nin mevcut ev sahiplerinin yardım etmeyi kabul etmesine bağlıdır. Planı açıklayan bir tweet dizisinde Airbnb CEO’su Brian Chesky, Twitter’da Afgan ailelere ev sahipliği yapmakla ilgilenen Airbnb ev sahiplerine çağrı yaptı.

Chesky; “On binlerce Afgan mülteci dünyanın dört bir yanına yerleşirken, kaldıkları yer yeni hayatlarının ilk bölümünü oluşturacak. Bu 20.000 mülteci için, Airbnb topluluğunun onlara yalnızca dinlenmek için güvenli bir yer sağlamayacağını umuyorum. Sunulan imkan bunun ötesinde mültecilerin ‘baştan başlayabilecekleri sıcak bir karşılama evi’ olacak” dedi.

Şirket, en acil ihtiyaçlara yardımcı olmak için sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte çalıştığını açıkladı.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz