Wego, Uçak Bileti Rezervasyonu için En Ucuz Günleri Açıkladı 0

Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ağırlıklı olarak çevrimiçi seyahat arama motoru olan Wego, uçuşların en ucuz olduğu ayları ve günleri belirlemek için 2019’un ilk yarısında bir milyonun üzerinde rezervasyonun maliyetini kapsayan çalışmasını yayımladı.

Ne ödediğinize ilişkin en büyük faktör ne zaman ve nereye uçtuğunuzla ilgili. Mevsimsellikten dolayı her destinasyon için net bir gün yok; ancak, şirketin gördüğü eğilim Pazartesi ve Çarşamba günlerinin en iyi rezervasyon günleri olduğu şeklinde ve 11: 00-22: 00 arasında rezervasyon yaparsanız destinasyona bağlı olarak 300 $’a kadar tasarruf edebilirsiniz.

Çalışma, insanların hafta başında erken rezervasyon yapma eğiliminde olduklarını ve hafta ortası bunalımı yaşadıklarında bir sonraki tatil kaçamaklarını planladıklarını tespit etti. En yüksek fiyatlar gece yarısından yaklaşık iki saat öncedir. Uçuş rezervasyonu için en pahalı günler, Cumartesi ve Pazar günleridir, çünkü genellikle bu günler küresel olarak çok rağbet görmektedir ve insanlar hafta sonları seyahat etme eğilimindedir.

Trend destinasyonlar açısından Kahire, Körfez Arap ülkelerinden gezginler için ortalama 323 $ tutarında bir uçuş rezervasyonu ile bir numaralı destinasyon olmaya devam ediyor. Uçuşların çoğu kalkış haftası içinde rezerve edildi.

Wego Baş Uçuş Sorumlusu Dean Wicks; “Tatilcilere, görüş ve veriler sağlayarak en iyi tatillerin rezervasyonu ve planlama konusunda yardımcı oluyoruz, bu yüzden işlem daha az göz korkutucu. 2019’da günlük 100 A320 uçağı doldurduk. Daha fazla seyahat için reçetemiz, haftanın doğru tarihini ve saatini bulmak ve tatiller ve yoğun sezonlarda önceden rezervasyon yapmak” dedi.

Ortadoğulu ve Kuzey Afrikalı gezginler spontane ve son dakikada rezervasyon yapma eğilimindeler. Daha fazla ödeme yapmaktan kaçınmak için, uçuşunuzu önceden rezerve etmeniz ve tatillerde ve yoğun sezonlarda son dakika rezervasyonlarından kaçınmanız önerilir.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.