Azerbaycan Turizm Kurulu, Körfez Arap İşbirliği Konseyi Ülkelerinden Turistlerini Çekmek için Wego İle İşbirliği Yapıyor

Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki en büyük çevrimiçi seyahat pazarı olan Wego, GCC’den gezginleri Azerbaycan’ı düşünmeye ve geniş çeşitlilikteki turistik yerleri ve etkinlikleri deneyimlemeye davet etmek için Azerbaycan Turizm Kurulu ile işbirliği yaptı.

Azerbaycan, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’dan seyahat edenler için Avrupa’nın ilk 3 destinasyonundan biri. Azerbaycan, 2019’un ilk yarısında 1,4 milyon turist çeken güvenli ve aile dostu bir mekanda, çok uygun bir fiyata konforlu bir Avrupa deneyiminin tadını çıkarmak için mükemmel, görmeye değer bir kaçamak.

Azerbaycan Turizm Kurulu CEO’su Florian Sengstschmid; “Wego ile yapılan işbirliği, Azerbaycan’ın Körfez Arap İşbirliği Konseyi ülkelerinden gelen her nevi gezgine neler sunabileceği konusundaki farkındalığı artırmayı amaçlıyor. Avrupa ve Asya sınırında yer alan ülkemiz, unutulmaz deneyimler ve maceralar için eşsiz fırsatlarla, Doğu ve Batı’nın en iyilerinin gerçek bir karışımı” dedi.

Wego, Bakü’nün başlıca cazibe merkezlerini ve bir zamanlar Zerdüştler tarafından tapınak olarak kullanılan Ateş Tapınağı (Ateşgah) ve Alev Kuleleri gibi deneyimlerini tanıtacak. Mutlaka görülmesi gereken bu yerler, Azerbaycan’da turizmin son yıllarda çiçek açmasına yardımcı oldu – ülke, 2018’de 200.000’den fazla turistini ağırladı ve bir önceki yıla göre % 30 artış sağladı. Aktif olarak helal turizmi teşvik eden ülke, tatil yaparken dahi dini ibadetlerini yerine getirmek isteyen tüm Arap Körfez ziyaretçilerine hitap ediyor.

Wego Ortadoğu ve Kuzey Afrika ve Hindistan Genel Müdürü Mamoun Hmedan; “2019 yılında, Körfez Arap İşbirliği Konseyi üllkelerinden gezginler tarafından Azerbaycan için yapılan arama sayısında 2018’e göre % 60 oranında bir artış gördük. Ortadoğu ve Kuzey Afrika kısa süren uçuşlar ve Körfez Arap İşbirliği Konseyi Ülkeleri sakinleri için kapıda vize uygulaması, daha fazla turisti ülkenin zengin ve antik kültürel mirasını ziyaret etmeye teşvik etti ve kendisine hayran bıraktı” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!