İzmir Adnan Menderes Havalimanı Bugün “Havaalanı Startup Şirketleri” Günü’ne Ev Sahipliği Yapıyor. 0

Dünyanın en büyük havalimanı işletmeciliği platformu olan TAV Havalimanları ve Groupe ADP tarafından düzenlenen “Airport Startup Day”, Türkiye ve Fransa’daki ulaştırma ve havacılık endüstrilerinden girişimleri bir araya geliyor.

17 Ekim’de etkinliğin Türkiye ayağına katılacak olan 15 startup şirketi uluslararası bir jüri tarafından belirlendi. Ayrıca, jüri tarafından Türkiye’den seçilen iki şirket olan RebelRoam ve Further Network, 15 Ekim’de Paris’te düzenlenen etkinliğe de katıldı. İzmirde düzenlenecek etkinliğe Fransa’dan iki şirket de katılacak.

Jüri değerlendirmelerinin yanı sıra yolcu ve ziyaretçilerin oylarına göre dört girişim ödüllendirilecek.

İzmir için seçilen start-up’lar:

ONES Teknoloji, tek bir sistemde en iyi güvenlik çözümlerini sunan biyometrik ve kart tabanlı güvenlik çözümü altyapısını geliştirmiştir.

KODECO: İzmir’de kurulmuş bir şirket olan KODECO, akıllı ve çevre dostu mobilite teknolojileriyle gelecekteki taşımacılık çözümlerini iyileştirmeye çalışıyor. Güneş enerjili araç projesini tamamlayan şirket, aynı zamanda otonom araçlar üzerinde de çalışıyor.

AYVOS, makine öğrenimi, sanal ağlar ve derin öğrenime dayalı görüntü işleme yazılımı ve otomasyon sistemleri geliştiriyor.

BEAD, enerji yönetimi, pazarlama stratejileri ve işlemleri gerçek zamanlı olarak optimize eden Zeka tabanlı bir sistem sunar.

Bewell Teknoloji; Eskişehir’de kurulan bir şirket, yapay zeka, nesnelerin İnterneti, veri madenciliği, veri akışı izleme ve yönetimi konularında uzman ve farklı disiplinlerden iş süreçlerini optimize etmek için çözümler üzerinde çalışmaktadır.

Rent ‘n Connect: Londra, Berlin ve İstanbul’da ofisleri bulunan Rent ‘n Connect, cep Wi-Fi cihazı ve gezginler için ek hizmetler sağlayan bir seyahat teknolojisi şirketidir.

inMapper, havaalanları, alışveriş merkezleri, ofisler gibi büyük binalar için etkileşimli bir iç mekan harita platformu sunar.

SADELABS kablosuz ağ teknolojilerini kullanır ve müşterilerini işletmelerini dijital olarak Nesnelerin İnterneti (IoT) uygulamaları ile dijital olarak dönüştürmeleri konusunda güçlendirir.

Skysens, 2015 yılında güçlü bir şekilde endüstri odaklı kablosuz IoT çözümlerine odaklanan bir teknoloji şirketidir.

İzmir’de kurulmuş bir şirket olan Delta Smart Technologies, akıllı şehirler için akıllı otopark yönetimi, akıllı olay yönetimi ve KidsBus okul otobüsü yönetimi çözümleri geliştirmiştir.

Çağrı merkezleri, gerçek zamanlı müşteri memnuniyeti ölçümü gibi alanlarda uzmanlaşmış, Ankara’da kurulmuş bir şirket olan Emse, havacılık sektörü için geliştirilen özel çözümler ile seyahat deneyimini geliştiriyor.

Aktivite tanıma ve insan davranış analizi üzerine çalışan Xena Vision, akıllı acil durum tanıma sistemi ile geleceğin güvenlik teknolojilerini sunuyor.

Redhorizon tarafından geliştirilen AvioVR, sanal gerçeklik destekli bir uçuş fobisi terapi programıdır. Klinik psikologlar tarafından yürütülen AvioVR, uçuş kaygısı için hızlı ve kalıcı bir tedavi sağlar.

Bagaj, cep telefonları üzerinden yönetilen dolap hizmeti veriyor.

Canbay Systems, havacılık endüstrisindeki Yapay Zeka çözümleri konusunda uzmanlaşmıştır.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.