Wego, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesinden Azerbaycan’a Yapılan Seyahatlerde Rekor Artış Kaydetti 0

Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da çevrimiçi seyahat pazarı olan Wego, Azerbaycan’a yapılan rezervasyonların son dört ayda % 155 arttığını ortaya koydu.

Bu büyümeyi, Körfez ülkelerinden daha fazla turisti ülkeye çekmeye teşvik etmek için Azerbaycan Turizm Kurulu (ATB) ile yakın zamanda yapılan işbirliğini takip etti.

ATB’ye göre, ülkeye 192 ülkeden 2.921 milyon ziyaretçi geldi ve Ocak-Kasım döneminde 2018 yılının aynı dönemine göre turist sayısında % 11.1 artış gerçekleşti. Körfez ülkeleri sakinleri arasında seyahat trendleri açısından Wego arama hacminin % 74’ünün üç güne kadar kısa süreli konaklamalar için yapıldığını gösteriyor. Yanız seyahat edenler ve çiftlerin yaptıkları rezervasyonlara göre % 63 ile Bakü önde gelirken, bunu% 37 ile aileler takip ediyor.

ATB CEO’su Florian Sengstschmid; “Azerbaycan’ın körfez ülkelerinden her türlü gezgine neler sunabileceği konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan bu işbirliği sonucunda Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinden Azerbaycan’a artan sayıda rezervasyona tanık olduk” dedi.

Helal dostu restoranlar, lezzetli yemekler ve sıcak konukseverlik ile bu Kafkas ülkesini ziyaret eden turist sayısının 2019 yılı sonunda üç milyona ulaşması bekleniyor.

Wego Ortadoğu ve Kuzey Afrika ve Hindistan Genel Müdürü Mamoun Hmedan, Azerbaycan’a yapılan arama hacimlerinde % 55 artış elde edildiğini söyledi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.