Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Travelport’un B2B ödeme bölümü eNett International’ın, finansal teknoloji hizmetleri sağlayıcısı Wex tarafından satın alınmasına ilişkin anlaşma üzerinde uzlaşıldı.

1,7 milyar dolarlık satın alma işlemi, eNett’in ortağı olan Optal’ın ve eNett ödemelerinin ana ihraççısının satın alınmasını da içeriyor.

Anlaşmanın şartları, yaklaşık 1.275 milyar ABD Doları nakit ve yaklaşık iki milyon WEX pay senedinden oluşuyor.

İşlemle ilgili olarak verilen WEX pay senedi, WEX’in imzalamadan önceki son 30 işlem günü içindeki hacim ağırlıklı ortalama fiyatına göre yaklaşık 425 milyon ABD Doları değerinde.

Travelport, 2009 yılından bu yana Optal ile ortak girişimin bir parçası olarak eNett’de çoğunluk hissesini elinde tutuyor.

Travelport, Mayıs 2019’da Siris Capital Group ve Elliott Management Corporation’ın özel sermaye iştiraki Evergreen Coast Capital Corp. tarafından satın alındı.

Enett’in Genel Müdürü Veicra Başkanı Anthony Hynes; “eNett, dünya çapında WEX’in bir parçası olarak seyahat şirketleri için yenilikçi ödeme çözümleri sunan bu yeni bölüme girmekten heyecan duyuyor. Müşteriler, olağanüstü hizmet seviyeleri, daha kapsamlı bir ürün paketi ve genişletilmiş küresel erişim sağlama konusundaki ortak taahhüdümüzden faydalanacaklar” dedi.

WEX genel müdürü ve başkanı Melissa Smith, “eNett ve Optal’ı WEX’de yer almasından daha fazla heyecan duyamazdık.
“Bu şirketlere derin saygı duyuyoruz. Eşsiz ve tamamlayıcı ürün paketimizin, yetenekli çalışanlarımızın ve uluslararası uzmanlığın birleşimi, küresel seyahat endüstrisinde bir güç merkezi yaratıyor” dedi.

Siris’in Kurucu Ortağı Ve Yönetici Ortağı Frank Baker ise “Siris ve Evergreen’deki ortaklarımız, küresel seyaha endüstrisinde Anthony ve eNett yönetim ekibinin eNett’i B2B ödeme çözümlerinde lider hale getirmek için yürütecekleri stratejik vizyona ilişkin güçlü taahhüdünün farkındalar. Bu işlemin eNett ve Optal’ın büyümeyi hızlandırmasına ve müşteriler, ortaklar ve çalışanlar dahil tüm paydaşlar için uzun vadeli değer yaratmasına yardımcı olacağından eminiz” diyerek ekledi.

İşlem yasal onay ve diğer geleneksel kapanış koşullarına tabidir ve 2020 yılı ortasında tamamlanması beklenmektedir.

Credit Suisse Securities (USA) LLC ve LionTree Danışmanları eNett’e mali müşavir, Wachtell, Lipton, Rosen & Katz hukuk müşaviri olarak hizmet vermektedir.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz