VFS Global 200 Milyonuncu Başvuruyu İşleme Koydu 0

Türkiye de dahil Dünya çapında birçok hükümet ve diplomatik misyonun vize taşeronu ve teknoloji ortağı olan VFS Global, 200 milyon vize başvurusu kaydederek ikinci bir dönüm noktasına ulaştı.

2001 yılında kurulan şirket, Mayıs 2015’te 100 milyon başvuruya ulaşmıştı. Daha sonraki 4 yıllık süreçte buna 100 milyon başvuru daha ekleyerek bir rekor kırmış oldu.

Yalnızca 2018’de, VFS Global’a dünya çapında 26.7 milyon başvuru gerçekleştirdi. Bu, bir yılda kaydedilen en fazla vize başvurusuna tekabül ediyor ve bir önceki yılın aynı dönemine göre de % 16 artış kaydedildi.

Bu başarıya değinen VFS Global Group CEO’su Zubin Karkaria; “200 milyonuncu vize başvurusuna ulaştık, bunun 100 milyonu son dört yıl gibi belirli bir zaman diliminde gerçekleşti. Hizmet ettiğimiz 62 müşteri hükümetin 18’i son dört yılda eklendi. Bu işbirliği, bu yolculuğa başladığımızdan bu yana inşaa ettiğimiz güvenilirliğe işaret ediyor” dedi.

VFS Global’in bugün 147 ülkede faaliyet gösteren 3.000’den fazla uygulama merkezi ağı bulunmaktadır. Şirket, 2001 yılında Hindistan’da tek bir müşteri hükümet ve üç vize başvuru merkezi ile faaliyete başladı.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.