Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Travel Daily Media, GetyourGuide CEO’su Johannes Reck ile büyük planları hakkında röportaj gerçekleştirdi.

GetYourGuide, 183 milyar dolarlık deneyim sektörünü fethetmek için 484 milyon ABD doları E Serisi yatırım fonu aldı. TD’nin yaptığı özel bir röportajda, CEO ve kurucu ortak olan Johannes Reck, toplanan son fon için somut planlarını doğruladı.

Kendisi; “GetYourGuide zaten küresel, bu nedenle, bizim için, küresel kapsamımızı genişletmek ve herhangi bir destinasyona ulaşmak yerine envanterimizi genişletmekle ilgili. Bununla birlikte, kendimizi Avrupa, Asya ve ABD’de açık pazar lideri olarak belirlediğimiz için bir sonraki büyük hedeflerimizdir. Ürün ve personel ekleyeceğiz ve hızlı bir şekilde müşteri edineceğiz ”dedi.

Bu kolay bir başarı değil, GetYourGuide, ABD’de Airbnb Experiences ile rekabet edecek. Klook, KKday, Traveloka ve Ctrip gibi bölgedeki birçok büyük oyuncu ile Asya’da daha büyük bir Amerikan güreşi müsabakası olacak!

Alandaki pek çok oyuncuyla Reck, GetYourGuide‘ı rakiplerden ayıran şeyin kaliteye olan bağlılıkları olduğunu iddia etti: “Şu anda dünya genelinde 7.600 destinasyonda yapılacak 50.000’den fazla şeyi listeliyoruz. Ancak, 500’den fazla kişiden oluşan ekibimiz, sahadaki tüm faaliyetlerin yüksek kalite standartlarımızı karşıladığından emin olmaya kararlı. Her bölgeye adanmış ekiplerimiz var ve personelimiz sürekli olarak faaliyetlerimizi inceleyerek bilgi topluyorlar. Bu ekipler, yerel eğilimler, arz ve talep ile ilgili rakiplerin önünde olmayı sağlamakla görevli. Ayrıca müşteri geri bildirimlerini izleyerek kalite kontrol de gerçekleştiriyoruz. Standartlarımıza uymuyorsa bir etkinliği kaldırmaktan çekinmeyiz ”dedi.

Anında değişiklikler uygulamada veya hizmette görünmeyebilir; ancak GetYourGuide sonuçta seyahat planlamasını ve seyahat deneyimlerini daha iyi hale getirmeyi amaçlıyor. Reck; “Ürünümüz daha kişisel ve daha duyarlı hale gelecek ve kişisel ilgi alanlarınıza ve tercihlerinize göre uyarlanmış deneyimler gösterecek” dedi.

GetYourGuide’ın E Serisi finansmanı, SoftBank Vision Fund tarafından yönetildi. Finansman turuna ortak yatırımcılar Temasek, Lakestar, Korelya Capital ve Heartcore Capital (daha önce Sunstone Capital) katıldı, Swisscanto Invest gibi Zürcher Kantonalbank gibi orijinal yatırımcılar da şirkete desteklerini sürdürdüler. Yatırımın bir parçası olarak, SoftBank Yatırım Danışmanları Ortağı Ted Fike, GetYourGuide’in Yönetim Kurulu’na katılacak.

Büyümeyi sağlamak üzere doğru yatırımcıların nasıl bulunduğu sorusuna ise; “Her zaman felsefemizi, kültürümüzü ve gelecek için cesur vizyonumuzu anlayan yatırımcıları aradık. Ve elbette, güvendiğimiz ve saygı duyduğumuz yatırımcıları istiyoruz. Bu nitelikler, en çok parayı verecek bir yatırımcı aramaktan çok daha önemlidir. SoftBank benzer fikirli bir ortaktır; deneyim ekonomisinde kanıtlanmış bir geçmişe sahipler ve seyahat deneyimlerinin hızla değişen dünyamıza nasıl katkıda bulunacağı konusundaki uzun vadeli görüşümüzü paylaşıyorlar” yanıtı alındı.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz