Orta Doğu Otelleri Teknolojiye Giderek Daha Fazla Yatırım Yapıyor 0

Otel teknolojisi uzmanı eRevMax, “Orta Doğu’daki Çevrimiçi Otel Dağıtım Durumu” başlıklı bir piyasa raporu yayınladı. Bulgular, teknolojinin benimsenmesi, dağıtım karması, kanal üretimi, çevrimiçi güncellemeler gibi konuların geniş bir kesitini sunuyor.

BAE, Mısır, Katar, Umman ve Suudi Arabistan gibi beş ülkeden 108’den fazla katılımcı ile bu, yalnızca bölgedeki çevrimiçi dağıtım eğilimlerine odaklanan en kapsamlı çalışmalardan biridir.

Ankete katılanlara göre, rezervasyonlarının % 48’ine yakını çevrimiçi seyahat acentelerinden (OTA’lar) geliyor, bunu % 23 ile toptancılar takip ediyor. Çevrimiçi doğrudan rezervasyon,% 18 civarında ve bu da aslında bölgedeki otelcilerin mobil rezervasyondaki değişime ayak uydurma konusundaki zorluğunun bir göstergesidir.

ERevMax, COO’su Gerard Carrie; “Bu çalışmanın amacı, Orta Doğu’daki çevrimiçi otel dağıtım alanındaki ana eğilimleri belirlemek ve pazarın tüketici davranışındaki sürekli değişimlerle nasıl geliştiğini anlamak” dedi.

Anket ayrıca, Orta Doğu otel endüstrisinin giderek daha fazla seyahat teknolojisi çözümüne yatırım yaptığını da ortaya koyuyor.

Ankete katılanların çoğunluğu şimdilerde en az üç seyahat teknolojisi uygulaması kullanıyor. Çevrimiçi rezervasyonlardaki büyüme yerine, kanal yöneticisi veya OTA bağlantı çözümü, OTA’ları yönetmek için kullanan otellerin % 64’ü ile olmazsa olmaz hale geldi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.