Airbnb Experiences’ın Uzantısı Olan Adventures’i Başlatıyor. 0

Geçtiğimiz hafta adrenalin dolu seyahatler arayan cesur maceracılar için Airbnb Experiences’ın uzantısı olan Airbnb Adventures hayata geçti.

Airbnb, lansmanını kutlamak üzere, dünya çapında 80 günlük bir yolculuğa çıkmak için hayatta bir kez ele geçecek bir fırsat sunuyor.

Sadece 5.000 USD karşılığında, katılımcılar 1 Eylül 2019’da 12 hafta sürecek olan bir seyahate çıkacaklar. Neredeyse 150 yıl önce kaleme alınmış epik Jules Verne romanından esinlenen bu macera, altı kıtada, 18 ülkede, iki okyanus, beş deniz ve elbette sıcak hava balonu içeren sekiz taşıma şekli sunacak.

Duyurudan bir haftadan az bir süre sonra, gezginler çağrıya kulak vererek bu deneyimi rezerve etmeye başladılar. Sunulan koltukların sınırlı olmasından dolayı, müşteriler seyahati rezerve etmeye çalışırken hatalarla karşılaştıkları bildirdi. Rezervasyon yapmaya çalışan müşteriler, sonuçta reddedildikleri bir seyahat için ödeme yapmış olmalarından dolayı şikayet etmek üzere Instagram ve Twitter’a yöneldi.

Bir müşteri seyahati rezerve etmeye çalıştığında hata mesajlarıyla karşılaştığını söyledi. Rezervasyonu gerçekleştiremediği gibi kredi kartından tam dört kez tahsilat gerçekleşti ve bankası 20.000 dolardan fazla dolandırıcılık uyarısı hakkında kendisine bilgi verdi. Airbnb’ye ulaşan müşteriye iki iade yapıldı. Diğer müşteriler de benzer deneyimlerini paylaştılar ve sosyal medyada Airbnb’ye çağrıda bulundular.

Öte yandan Airbnb, satın alma işlemi yapamayan; ancak ücreti ödeyen herkese geri ödeme yapılacağını belirtti; ancak şirketi temsilcisi bunun ne zaman olacağı ile ilgili bir bilgi vermedi.

Airbnb Experiences temsilcisi; “Bu konuyu araştırıyoruz ve bu yüksek görünürlük için bir kereye mahsus deneyiminin rezervasyonu konusunda ilerlemenin sorunsuz olmasını sağlamak için çalışan bir ekibimiz var. Her konuğun mükemmel bir deneyime sahip olduğundan emin olmak için çok çalışıyoruz ve işler beklendiği gibi gitmediğinde düzeltmek istiyoruz” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.