Tur Operatörü ve Seyahat Acenteleri Paket Tur Maliyetini Nasıl Düşürebilir?

Türkiye’de doğup globalde başarılı işlere imza atan SKYhub markası , bugün dünya çapında 70 ülke, 296 şehirde konumlanmış B2B bazında 520’nin üzerinde ofisi ile Outgoing acentelerine sunduğu hizmetlerle ön plana çıkarak DMC hizmeti veriyor. Incentive-MICE gruplarına, seyahat acentelerinin kapalı gruplarına, Münferit taleplere ve genel satışa açık olan turlara yer hizmetleri sağlayan SKYhub’ın Outbound Grup Müdürü Orhan Durmuş, tur operatörlerinin oluşturacakları paket turladaki hizmet kalitesini düşürmeksizin, maliyetlerini nasıl düşürebilecekleri konusunda açıklamalarda bulundu.

SKYhub Outbound Grup Müdürü Orhan Durmuş “Tur operatörleri ve seyahat acenteleri leisure veya MICE tur organizasyonları, otel, transfer, rent a car ve bilet satışları gibi oldukça geniş bir çalışma alanına sahipler. Böylesine geniş bir çalışma alanının verimli kullanılması gerekiyor ki, kazançlar konusunda maksimum fayda sağlanabilsin. Ancak hem daha fazla kazanmak hedeflenirken, hem de hizmet kalitesinden ödün vermemek gerekiyor. Bir yandan tüketicilere en iyi hizmeti sunmaya çalışırken, diğer yandan oluşturacakları paket turlardaki maliyetleri de kolaylıkla düşürebilirler. Gerek Türkiye’deki ofisimiz gerekse global pazardaki gücümüzden edindiğimiz tecrübeler ışığında bunun nasıl mümkün olacağını paylaşmak isteriz” açıklamasında bulundu.

İşte Tur operatörü ve seyahat acentelerinin paket tur oluşturmaları esnasında hizmet kalitelerini korumak kaydıyla maliyetlerini düşürmelerinin yolları :

1 – Satın alma gücü yüksek bir DMC seçmeliler

Dünya çapında bilinirliğini ve sektörel gücünü kanıtlamış bir şirketin bünyesinde olan bir DMC ile çalışmalılar. Bu tarz bir kuruluşun bünyesinde hizmetlerini sürdüren her firma, sahip olduğu kaynakları en iyi şekilde kullanarak, mükemmel bir hizmet sunmayı hedefler. Kullanabileceğiniz kaynaklar konusunda hiçbir zaman endişelenmenize gerek kalmaz. Alım güçleri yüksektir. Buna dayanarak daha avantajlı fiyatlar sunabilirler.

2 – Çalıştıkları DMC’nin o ülkedeki gücü esastır

DMC şirketleri, hizmet vereceğiniz destinasyonda sizin bir uzantınız gibi hareket ederler. Yerel destinasyon bilgilerini en iyi şekilde sağlarlar. Bir DMC şirketi, kendi destinasyonundaki lojistik, karşılama, transfer, ulaşım, konaklama, restoranlar, aktiviteler, turlar ve etkinlikler gibi konularda size hem yaratıcı hem de profesyonel düzeyde hizmet sunarlar. Operasyonel bir durumda bölgede güçlü olan bir DMC anında operasyonel sürece hızlıca müdahale ederek acentenin sorununu çözüme ulaştırabilir. Tur organizasyonu yapılan bölgelerde, büyük ölçekli güçlü bir DMC ile çalışıyor ise 24 saat acil durumlarda ulaşılabilirlik konusunda da sıkıntı yaşanmaz.

3 – Özellikle çalışılan destinasyonun birçok bölgesinde ofisleri ve ekipleri olan güçlü DMC tercih edilmesi hem daha hızlı servis almayı, hem de uygun fiyatlara ulaşmayı sağlayacaktır.

Bölgedeki yerel servis sağlayıcılar (oteller, araçlar, yerel hava yolları vs…) ile her sene yenileyerek yaptığı özel kontratlarla hem en uygun fiyat, hem de hızlı geri dönüş konforunu sağlar. Böylece seyahat acenteleri kendi misafirlerine hızlı ve uygun fiyatlı tekliflerle geri dönüş sağlayarak güven kazanırlar.

4 – Uçak riskine girmek istemeyenler, DMC’nin hazır uçaklı tur paketleri ile hem ürün yelpazelerini genişletip, hem de operasyon yükünü hafifletebilir.

Özellikle ülkemizdeki birçok seyahat acentesi, uçak biletleri riskinden kaçınmaktadır. Bunun fazlasıyla maliyetli olduğu düşüncesinden dolayı, bazı bölgeler için tur paketlemeyi tercih etmiyorlar. Acenteler ürün yelpazelerini DMC’nin hazırlayıp uçak riskine girerek çıkarmış olduğu tur paketleri ile genişletebilirler.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!