Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İlk yurtdışı etkinliğimiz olan Uzakrota Balkan Turizm Zirvesini 27 Ekim’de Belgrad’daki  Metropol Palace otelinde yaklaşık 450 kişinin katılımı ile sonlandırdık.

Türkiye’nin en etkili turizm zirvesi olan Uzakrota Travel Summit,  başta Sırbistan olmak üzere Arnavutluk, Kosova, Bosna Hersek, Karadağ ve Hırvatistan’dan 450 kişinin katılımı ile Balkan ülkeleriyle Türkiye turizm işbirliğine önemli bir katkı sağlayarak ülke turizmine ivme kazandırması amaçlandı.

Moderatör DEIK Türkiye-Sırbistan İş Konseyi Başkanı Aleksandar Medjedovic’in girişi ve ardından Sırbistan Büyükelçimiz Tanju Bilgiç‘in açılış konuşması ile başladı. İlk bölümde AtlasGlobal’den Ender Karaca ve Makedonya Ticaret Odası Direktörü Arkan Kerim “Globalleşme ve Türkiye ve Balkan turizminde yabancı yatırımları” irdeleyen konuşmalar yaptılar. Ardından Turizm Malezya Türkiye, Bulgaristan, Romanya ve Azerbaycan Pazarlama Müdürü Çağrı Sağlık, Oki Air’den Orhan Hodzic ve Devim Tours Saraybosna’dan Bülent Biçer ile Centrotrans’dan Muamer Lutvic “Turizm tanıtımı ve gelişimindeki zorlukları” konusunda konuştular.

Kahve arasının ardından gerçekleşen 2.sabah oturumunda önce “Turizm Endüstrisinde Dijital Dönüşüm ”konusunu İrfan Özdemir anlattı. Sabah oturumunun son konuşmalarını “Halkla İlişkiler ve destinasyon pazarlaması “ konusunda “Vadi Efe (Altavia Dekatlon), Miodrag Popoviç (Belgrad Turizm Organisazyonu), Afşin Avcı (Inflow Summits) ve Türsab’dan Gülberk Aşyapar yaptılar.

Öğle yemeği molasının ardından geçilen öğle sonrası oturumlarında ilk olarak “Turizmde SEO, Digital ve içerik Pazarlaması”, Sırp İşadamları Birliğinden Turizam i Putovanja ‘nın kurucusu Milan Stojkovic, Mida agentasından Nikola Pantoviç ve TAG medya’dan Radomir Lale Markoviç konuşma yaptılar. Sonrasında ise “Online Seyahat Pazarının Geleceğini Şekillendirecek Teknoloji Trendleri” Balkan Viator CEO’su Matija Biljeskovic, Air Ticket Arena’dan Kresmir Budinski, Cresent Rating’den Emin Çakmakcı ve Gruppal kurucu ortağı İlker Atalay anlattılar. Ardından “Müşterileri daha iyi anlama ve daha iyi sonuçlar alma” konusunda Travel Magazine kurucusu Zoran Dzucanovic, Makedonya Incoming Acentaları Birliği Başkanı Vlatko Sulev, turizm yazarı Cem Polatoğlu ve Tuizm Kore’den Erkan Aslantaş görüşlerini bildirdiler.

Son bölümde ise  “Turizm pazarının gelecekteki trend ve platformları “nı anlatan Hotelrunner Direktörü Rıza Kaynak ve Global vatandaşlık konusunda bilgi veren Henley & Partners Ülke Müdürü Tolga Habalı ile etkinliği sona erdirdik.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz