United Airlines ile New York Uçak Bileti 0

United Airlines, Kuzey Amerika’nın ve ABD’nin en büyük havayolu şirketidir. United Airlines, öte yandan dünyanın da en büyük havayolu şirketi olarak biliniyor. Bu büyük şirket sıklıkla uygun fiyatlı uçak bileti fırsatlarını açıklaması ile de takdir toplamaktadır.

Bir dünya devi olarak United Airlines ile Kuzey Amerika’ya bussiness class uçak bileti genellikle en çok tercih edilen biletlerin başında geliyor. Ancak dünyanın çeşitli yerlerine de seferler düzenlemekte olan United Airlines ile özellikle New York’a uçmak başka güzel.
United Airlines’tan 19 Nisana kadar satın alındığı takdirde 2 Mayıs tarihine kadar New York uçak bileti 489 Euro’dan satışa sunuldu. Belirtilen fiyatlar, vergi hariç halleriyle AC / LH / LX / OS / SN / UA uçuşlarında geçerli olacaktır.

İstanbul – New York: 489 Euro 

NEW YORK 

ABD’nin en çok bilinen, en kozmopolit ve en çok ziyaret edilen şehirlerinden olan New York, ”marka şehirler” listesinde yer alan önemli bir dünya şehri olarak kabul ediliyor. Global şehir olarak da kabul edilen New York, özgün ve biricik yapıları ile de tüm dünya şehirleri arasında özel bir yere sahiptir.

New York, ABD’nin başkenti olmadığı halde en kalabalık ve en çok yaşanmak istenen şehirlerinin başında geliyor. Öte yandan tüm global şehirler arasında dünyanın bir numaralı finans, ekonomi, sanat ve sosyal hayat merkezlerinden biri olarak da görülüyor. Bunların yanında Amerika Birleşik Devletleri’nin simgeleri olan Özgürlük Heykeli ve de dünyanın en büyük parklarından olan Central Park da yine New York’ta yer alıyor. Bilindiği üzere New York City, New York Eyaletinin başkentidir.

New York, ABD’de v tüm dünyada “big apple” adıyla tanınmaktadır. Bu takma ad, 40′lardan beri kullanılmakta ve New York’la özdeşleşmiş durumdadır. Nüfus yoğunluğu söz konusu olduğunda, ABD şehirleri arasında başı çeken New York, tüm dünyada gidilmediği halde tanınan şehirler listesinde de başı çekiyor.

New York’un bir diğer özelliği, dünyanın en büyük ve en önemli doğal limanlarından birini barındırmasıdır. Bu nedenle de şehir, yüzyıllardır Amerika’nın en önemli ticaret limanlarından biri olagelmiştir.

New York, beş ana bölgeden oluşur; Brooklyn, Manhattan, The Bronx, Queens ve Staten Island. The Bronx ve özellikle Queens’te New York’un ilk kurulduğu yıllardan beri Afro-Amerikan bir kitle hakimdir. Öte yandan 30 ve 40′lardan sonra İtalyan ve İrlandalı azınlıklar da bölgeye yerleşmişlerdir. Bronx ve Queens, Amerikan caz müziği düşünüldüğünde de çok önemli birer merekzidir.

Manhattan Adası, anakara New York’a köprülerle bağlıdır ve Amerika’nın, hatta dünyanın en ciddi değerde finans ve ekonomi merkezlerindendir. Tüm düyanın bildiği gibi borsanın kalbi Manhattan’da atar. Gökdelenleri, plazaları, uluslararası bankaların ofisleri, borsa ve yatırım şirketleri ile tanınmıştır.

Brooklyn ise, New York’un sanat merkezidir. Müzikalleri, tiyatroları ve operaları ile tanınır. Öte yandan New York çok önemli müzeler de barındırır. Dünyanın en iyi müzelerinden bazıları New York’ta bulunur. Bu müzeleri görmeleri, New York’u ziyaret eden herkese tavsiye edilmektedir.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe