Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Eski Emerald Palace Kempinski Dubai, Dubai’deki en büyük kapalı yüzme havuzuna, sinemaya ve özel villalara sahiptir.

Accor, Orta Doğu’nun ilk Raffles resort otelini Dubai’deki Palm Jumeirah’ta 2021’in sonundan önce açacak ve burayı Fransız grubun emirlikteki ilk “ultra lüks” mülkü olarak adlandıracak.

Yakın zamana kadar Emerald Palace Kempinski Dubai olan ve 2020’nin başlarında pandemi vurduğunda kapanan 700 milyon ABD Doları değerindeki otel Emerald Palace Grup (EGP) sahipleri ile ortaklaşa açılıyor.

500 m’lik özel bir plajla çevrili tesisin kendi beach club’ı olacak. Mülkün içinde 23 işlem odası, iki spa süiti ve Dubai’nin en büyük kapalı yüzme havuzu olarak adlandırılan havuz ile 3.000 metrekarelik bir Cinq Mondes Spa olacak. Accor, tesisin kendi sinemasına sahip olacağını da doğruladı.

Accor Hindistan, Orta Doğu, Afrika ve Türkiye CEO’su Mark Willis; “Bu bizim için çok heyecan verici bir fırsat. Dubai’de çok az sahil tesisi arsası kaldı ve Palm Jumeirah’da yok. Mülkün büyüklüğü ve konumu, Raffles markası için prestijli bir adres sağlamak için mükemmel bir şekilde uygun.

“Yeni Raffles’ın dünya çapında birinci sınıf lüks otellerle rekabet edeceğinden eminiz. Dünyanın en çok rağbet gören şehirlerinden biri olan Dubai’de bulunan Raffles, eşi benzeri görülmemiş ve ayrıcalıklı bir lüks seviyesi sağlamak için kapılarını açacak. Sahildeki özel villalardan ve çeşitli yemek seçeneklerine, düğünler ve etkinlikler için ideal olan geniş dış mekan alanlarına kadar, Raffles the Palm Dubai, başlı başına bir destinasyon olmaya hazır!” dedi.

EGP Grup’un Sahibi Dr. Nver Mkhitaryan; “Orta Doğu’daki ilk Raffles resort otelini kurmak için Accor ile ortak olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Accor’un bilgi birikimi, varlığı ve prestijli marka portföyüyle birleşen otel ve konut projeleri geliştirme ve inşa etme konusundaki uluslararası uzmanlığımız, şehirdeki en iyi oteli açmanın temellerini oluşturuyor” dedi.

Açıldığında, Raffles the Palm Dubai, her biri balkonlu ve deniz manzaralı terasa sahip çeşitli oda, süit ve villalardan oluşan 389 odaya sahip olacak. Ayrıca sekiz Yiyecek & İçecek (F&B) mekanına da sahip olacak.

Bu yılın Şubat ayında Grup, Doha’da Raffles bayrağını taşıması muhtemel altı yıldızlı bir otel açacağını da söyledi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz