Ucuz ve Rahat Uçmanızı Sağlayacak 6 Site ve Uygulama

Gezginlerin uçuş rezervasyonu gerçekleştirmesine yardımcı olan bir çok platform ve uygulama mevcut, belki de sayı olarak çok ama çok fazlalar.

Bizler, yeni faaliyete geçmiş gerçek anlamda değerli ve çok çalışkan site ve uygulamalardan, rezervasyon sanatının mükemmel örneklerini sizler için gözlemleyerek bir araya getirdik.

1. Skiplagged:

Tartışmalı olmakla birlikte, Skiplagged uçuş gerçekleştirenlere bilet fiyatından tasarruf sağlamaya yardımcı oluyor. Onlar, “Gizli Şehir Biletlemesi” taktiğini kullanıyor, bu taktik; uçuş mesafesi yerine piyasa talepleri üzerine fiyatlama kuralını baz alıyor. Bunun anlamı; bazen fazladan bir uçuş paranızdan tasarruf etmenizi sağlayabilir. Yani eğer New york City’den Denver’a uçuyorsanız rezervasyonunuzu New York City – Denver – Seattle olarak gerçekleştirin ve sadece gerçekleştirilen son uçuşu alın, bu sayede biletiniz, direkt rezervasyon yapmaktan daha ucuza gelebilir.

Not: Yolculuğunuzun rezervasyonunu tek yön yerine iki ayrı yolculuk şeklinde gerçekleştirdiğinizden emin olun, çünkü ilk uçuşu kaçırdığınızda havayolu şirketiniz kalan rezervasyonlarınızı da iptal edebilir.

2. Flykt:

Online seyahat acentası Flytk, sınıflandırma algoritmalarının daha iyi anlaşılması için “ilham verici arama modelini” kullanıyor ve arama gerçekleştirenlerin ilgilendiklerinden ve bütçelerinden ilham alıyor. Gezi temanızı, kalkış şehrinizi, seyahat günlerinizi ve bütçenizi seçin, böylece düşündüğünüz fiyata uygun olan birçok öneri alacaksınız. Flykt, ayrıca 30 dakika için fiyatı sabitliyor ve böylece iyi bir anlaşmayı kaybetmeden tarama yapmaya devam edebiliyorsunuz.

3. Pana:

Pana, esasen bütçe dostu mobil bir danışman, aylık 25 dolar’a seyahatlerde gerçekleşen sorunları çözüyor. Uçuş rötarları, kayıp bagajlar gibi konular ortaya çıktığında yolcular rezervasyonları ile birlikte chat aracılığıyla yardım sağlayacak kişilerle iletişim kurabiliyorlar ve Pana problemi çözüyor. Yeni faaliyet göstermeye başlayan bu işletme; yapay zeka ve gerçek insanların bir karışımını kullanıyor. Ayrıca hizmetler; otelleri, restoranları, araba kiralama şirketlerini ve daha fazlasını da kapsıyor.

4. Tripstreak:

Tripstreak, uçarken sizin için en önemli şeyin ne olduğundan, örneğin; maliyetler, öncelikli olarak tercih ettiğiniz havayolu şirketi gibi ya da gece uçuşlarınızdan hoşlanıyorsanız ve daha az bağlantılı uçuşlar olmasını tercih ediyorsanız önceliklerinizden sizi hemen tanıyor. Cevaplarınız, siz onları hesabınız üzerinden değiştirene kadar kaydediliyor, ortadan kalkmış olan ihtiyaçların elenmesi için de filtreler sık sık kontrol ediliyor ve aramalarınıza bağlı olarak tercihlerinize göre uçuşlar size yansıtılıyor. Eğer mil ve puanlardan hoşlanıyorsanız, platform size potansiyel mil ödüllerini, mil durumunuzu ve segmentleri gösteriyor ki; bu da çok kullanışlı. Treaksteak hesabına üyelik yaptığınızda böylelikle millerinizi de biriktirebiliyorsunuz.

5. Glooby:

Doğanın korunmasına önem veren gezginler; (green travelers) uçuş ve otel arama motoru olan, mevcut her seçeneği kıyaslayan, en yeşil, en hızlı, en uygun maliyetli ve en popüler olanı gösteren Glooby’i kesinlikle kontrol etmeli. Aramalarınızda seçtiğiniz her uçuş için sıralı bir şekilde 1 ile 10 puan arasında Karbon dioksit salınım oranlarını ve verimli yakıt kullanım durumunu göreceksiniz. Bir uçuşla ilgili daha fazla bilgi almak için üzerine geldiğinizde karbon dioksit salınım oranının ne kadar olduğunu görebiliyorsunuz ve en az çevre dostu olan uçuş ile karşılaştırma da görüntülenebiliyor.

6. AirHelp:

Uçuş rötarları ve iptaller için iade alabileceğinizi biliyor muydunuz? Airhelp yalnızca uçuş gerçekleştirenlerin haklarını bilmelerini sağlamıyor, aynı zamanda ücretsiz bir uygulama sunuyor ve gezginlerin Airhelp’e taleplerini iletmesini sağlayarak anlaşmazlığı çözüme ulaştırıyor. Onlar “başarı yoksa ücrette yok” politikası altında faaliyet gösteriyorlar, bunun anlamı; eğer siz paranızı geri alamıyorsanız onlar da ücret alamıyorlar; fakat eğer başarırlarsa o halde iadenizin %25’ini alıyorlar.

 

1 Comment

  • güzel makale teşekkürler. booking dışında alternaltiflerde varmış

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!