EVA Havayolları İstanbul’a Uçuşlara Başladı 0

İstanbul Atatürk Havalimanı EVA Havacılık ile ilk Taipei uçuşunu karşıladı. Tayvan’ın havayolu, Boeing 777-300 ER model uçak ve 275 yolcusu ile Atatürk Havaalanı’na iniş yaptı.

Taipei’den gelen 275 yolcuyu TAV Havalimanları ve EVA Havacılık yetkilileri karşıladı. Gerçekleştirilen resepsiyonda, İstanbul ve Taipei’yi bağlayacak olan uçuşların kutlaması için yolculara ve misafirlere kek ikram edildi. Sonrasında ise saat 11:45’de 113 yolcu EVA Havayolları’nın düzenlediği uçuş ile Atatürk Havaalanı’ndan Taipei’ye geri yolculuk yaptı.

TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü, dünyanın en önemli merkezlerinden biri olarak İstanbul Atatürk Havaalanı uçuş gerçekleştirdiği destinasyon sayısını arttırmaya devam ediyor. Geçen yıl, 61 milyon yolcuya hizmet vererek Londra ve Paris’i takiben Avrupa’nın en işlek üçüncü havalimanı oldu. EVA Havayolları’nın İstanbul’dan Tayvan’ın başkenti ve en önemli ticari merkezlerinden biri olan  Taipei’ye gerçekleştirdiği bu yeni uçuşlara ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. İstanbul’u cazibe merkezi yapmaya katkıda bulunacak çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.

EVA Havayolları her Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cumartesi Atatürk Havaalanı’ndan Taipei’ye karşılıklı uçuşlara başlayacak. Böylelikle EVA Havayolları İstanbul Atatürk Havalimanı tarafından karşılanan 129 havayolundan biri oldu. Yurt içi ve yurt dışı 280’den fazla uçuşa ev sahipliği yapan Atatürk Havaalanı 2015 yılında yaklaşık 61,300,000 yolcuya hizmet verirken,  447,000 uçuşa da ev sahipliği yaptı.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.