Ucuz Otel Bulmayı Kolaylaştıran Android Uygulamaları 0

Uzak ve bilinmedik yerlere nefes kesici deneyimler kazanılacak seyahatler öncesinde bazı hazırlıklar yapmayı gerektiriyor. Otel konaklama ücretleri, tatili masraflarımızın büyük bir bölümünü oluşturuyor. Temiz, ekonomik ve iyi bir otel bulup, paramızı keşfetmeye, eğlenmeye ve alışverişe harcamak isteriz.

Eğer cebinizde Galaxy S3 veya Xperia Z gibi Android uygulamaları çalıştıran bir teknoloji  varsa dilediğiniz yerden araştırmalarınızı yapmanız mümkün.

Ailenizle veya yalnız olarak eğlenceli ve keyifli bir seyahate çıkmadan önce en ucuz oteli bulmak arzusundaysanız aşağıdaki uygulamalar size yardımcı olacaktır.

#1-TripAdvisor

TripAdvisor dünyanın en çok kullanılan 2. seyahat uygulaması. Her dakikada 25 defa indiriliyor. Şimdiye kadar 15 milyondan fazla indirildi. Bu kadar popüler olması boşuna değil; nerede kalınır, ne yenir, ne yapılır konularında yazılmış milyonlarca yorum seyahate çıkanlar için çok güvenilir veri sağlıyor.

Uygulamaya entegre edilmiş haritalar üzerinde otel adreslerine, kontak numaralarına ve  web sitelerine kolayca ulaşılabiliyor. Güzel fırsatlar yakalamak için de otel ücretleri takip edilebiliyor. Otel galerileri, oteli yakından tanıyıp karar vermek için de oldukça kullanışlı.

#2-KAYAK

Bu ücretsiz uygulama, dünya çapında bütçenize uygun otel bulmanıza yardımcı olabilir. Kayak.com web sitesinin mobil versiyonu olan uygulama ile otellerin ortalama ücretleri, kullanıcılardan kaç yıldız aldıkları bilgisine erişilebiliyor. Oda rezervasyonunuzu kendiniz yapabilir veya oteli arayıp rezervasyonu onlara yaptırabiliyorsunuz. Gecelik ücretleri için bir limit belirleyip ücrete göre sıralanmış oteller arasından size en uygun olanını seçmek mümkün.

#3-Booking.com

Uygulamanın adı üzerinde zaten; uygulama üzerinde oteli bulmanıza ve rezervasyon yapmanıza izin veriyor. Bulunduğunuz yerde en uygun otel seçenekleri sunan uygulama, indirimli otelleri de öne çıkarabiliyor. Böylece karar vermek kolaylaşabiliyor. Hızlı olup fırsatları erken yakalayanlar kazanıyor. Rezervasyon için de herhangi bir ücret alınmıyor.

#4-Hipmunk

Bir otel ararken nelere dikkat edersiniz? Ne ararsınız? Bazen kriterlerimizi sahip otelleri aramamız çok uzun süremize mal olur. Çok kolay olan sezgisel ara yüzü ile Hipmunk, uygun fiyatlı otel yakalamaya yardımcı olur. Adresler, yıldız derecelendirmeleri ve oda fiyatlarını bu uygulama ile rahatça filtre edip, çok uygun fiyatlı olan ucuz oteller yeşil renkle vurgulanıyor. Hemen rezervasyon yapılabiliyor.

#5-Hotel Tonight

Bilmediğiniz bir şehirde kalacağınız bir yer için hızlı karar vermeniz gerektiğinde bu uygulama ilk bakılacak adres olacaktır. TripAdvisor’daki gibi kişi değerlendirmeleri ile tekliflere göz atılabiliyor. Mecburen bir otel seçip bir servet ödemek yerine Hotel Tonight uygulamasıyla doğru ve ekonomik bir otel seçilebilir. Her ay daha fazla şehri listesine eklenen uygulama ile gece saat 02.00’ye kadar rezervasyon yapılabiliyor. Hafta sonu planlamaları için ideal bir uygulama.

#6-Hotels.com

Uygun teklifler veya indirimler seyahat planlarımızı yapmamıza yön verebiliyor. Gideceğimiz yerde uygun otel seçimi gibi bazen de uygun bir konaklama fırsatı olan otel için bir tatil planı da yapabiliriz.

Hotels uygulaması bu tür fırsatları yakalamak için elverişli bir uygulama. Dünya genelinde 140.000 bin otel arasından 20.000’e yakın fırsat oteli sunabiliyor. Uygulamanın fırsatlarından en verimli faydalanmanın yolu uygulamaya kaydolmak ve giriş yapmak. 10 ve üzerinde rezervasyon yaktığınızda 1 gece ücretsiz konaklama kazanılıyor.

#7-Expedia Hotels

Expedia, otel bulma hakkında her türlü amaca hizmet ediyor. Otelleri şehre göre listeleme, filtreleme, derecelendirmeye göre inceleme, oda rezervasyonu yapma, otel hakkında detaylı bilgilere erişme ve otel aktiviteleri gibi.

Dünya genelinde 130.000 otelin yüksek çözünürlüklü resimlerini inceleme, bütçeye uygun oteli kapma fırsatı veriyor. Otel ismine, ücretine, mesafeye ve müşteri derecelendirmelerine göre sıralanabilen oteller içerisinde biri plana göre rezerve edilebiliyor.

#8-Agoda.com

Agoda.com herkesin bildiği otel rezervasyon sitesi. Sitenin Android uygulamasında 160.000’den fazla dünya genelinde otel arasından uygun fiyatlı ve istenilen özelliklerde olanı bulmak için sorgulama yapılabiliyor. Milyon üzerindeki otel değerlendirme yorumları ile ilgili oteller hakkında bilgi sahibi olup seçimlere yön verilebilir.

Son dakika indirimleri, uygun kampanyalı oteller yanında şanslıysanız %50 indirimli otelleri de yakalayabilirsiniz. Dahili interaktif harita ile sadece otellerin harita üzerindeki lokasyonunu bulmak için değil, aynı zamanda otele geri dönüş yolunu bulmak için de yardımcı oluyor.

Seyahat ederken otel ücreti ödemek istemeyenler Couchsurfing yapmayı deneyebilir. Alternatif konaklama seçeneği olan Couchsurfing ile gittiğiniz yerde ailelerin evinde ücretsiz kalarak lokal kültürle böylece daha yakından tanıyabilirsiniz.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.