Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Londra Belediyesi’nin ulaşım birimi TfL (Transport for London), araç çağırma servisi Uber’in, Londra’daki faaliyetlerini sürdürmek için uygun şartları sağlamadığı hükmüne vardı.

TfL, Uber’in mevcut faaliyet ruhsatının geçerliliğinin sona ereceği 30 Eylül tarihinin ardından, şirkete yeni bir özel taşıma operatörü ruhsatının verilmeyeceği açıklamasını yaptı.

İngiltere’nin başkenti Londra’nın ulaşım sistemini düzenleyen TfL’den yapılan açıklamada, endişelere yol açan dört noktaya vurgu yapıldı: “TfL, Uber’in yaklaşımının ve faaliyet gösterme biçiminin, kamu güvenliği bakımından muhtemel olumsuz sonuçlar taşıyan birtakım konularla bağlantılı olarak kurumsal sorumluluk algısı eksikliği ortaya koyduğu değerlendirmesini yapmıştır.”

Uber adına yapılan açıklamada, söz konusu kararın dünyaya, Londra’nın açık bir kent olmaktan çok uzak olduğu ve kapılarının, yenilikçi şirketlere kapalı olduğunu gösterdiği belirtilirken, şirketin taşıma ruhsatını elinde tutmak için temyize gideceği duyuruldu.

8.5 milyon nüfuslu Londra’da yaklaşık olarak 3.5 milyon yolcu ve 40,000 sürücü Uber mobil uygulamasını kullanıyor.

Dünya çapında 600’den fazla noktada faaliyet gösteren Uber’in, son aylarda karşılaştığı sorunların ardından, Londra’da yaşadığı bu sorun ile nasıl başa çıkacağı merakla bekleniyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz