Turizmcilerin Uzaktan Çalışma Dönemi ve Bilinmesi Gerekenler

Her geçen gün, Home office çalışmak daha da popüler hale geliyor. Bu süreçte hem şirketler için hem de çalışanlar için en önemli nokta güvenlik. Günümüz teknolojisi sayesinde, çalışmak için bir ofise ihtiyacınız yok. Dizüstü bilgisayarlar, tabletler, akıllı telefonlar, iç haberleşme uygulamaları ve sosyal platformlar sayesinde çalışanlar her yerde çalışmaya devam edebiliyorlar.

Uzaktan çalışmanın performansı arttırdığı ve masrafları azalttığı bilinen bir gerçek olsa da avantajlarının yanında sebep olduğu bazı dezavantajlar da vardır. COVID-19 salgınına karşı bir çok firma uzaktan çalışma dönemine başladı bile. Çalışan güvenliği için gerekli görülen bu adımın aslında bir çok avantajı var.

Uzaktan Çalışanların avantajları:

  • Esnek çalışma imkanı
  • Dilediği yerden çalışabilme olanağı gibi bir çok imkanla birlikte çalışanın aslında verimini arttırabilecek ortamlarda bulunması işine duyduğu ilgiyi arttırarak daha verimli ve yaratıcı sonuçları ortaya çıkardığını söyleyebilmek mümkündür.

Günümüzde bir çok büyük şirket Remote Worker olarak çalışabilecek iş arkadaşları aramakta ya da belli pozisyonlar için bu imkanı sağlamaktadır.

Ancak böylesine avantajlı bir durumda bile kişilerin kontrolü dışında gelişen durumlar sonucu evden veya dışarıda çalışmak bir dezavantaja da dönüşebilmektedir.

Uzaktan Çalışmanın Dezavantajları:

  • İletişim ve ortak çalışma
  • Yalnızlık
  • Dikkat dağınıklığı
  • Sorunsuz çalışabilecek güvenilir Wi-Fi bağlantısı bu sorunlardan bir kaçını oluşturuyor.

Burada temel bir ihtiyacın ortaya çıktığı açıkça görülebilir.  Güçlü ve güvenilir bir bağlantı çözüm hem çalışanların iş yapma isteklerini ve esnekliklerini artırarak, takım arkadaşları ile iletişimini güçlendirebilir.

Ofis dışında çalışırken bağlantı sorunlarını göz ardı etmek hem çalışan performansını hem şirketin data güvenliğini olumsuz yönde etkileyebilir. Bu sorunun çözümü için Wi-Fi bağlantısına ek olarak güçlü bir alternatif bağlantı çözümü olan  Rent‘n Connect’in taşınabilir Wifi çözümlerinden faydalanabiliriz.

Ekibinizle beraber farklı konumlardan çalışmaya devam edebilmek için mükemmel bir çözüm sunan Rent ‘n Connect. Hem kişisel kullanımınız hem de ekibiniz için özel hazırlanmış bağlantı çözümleri ile ilgili detaylı bilgi almak için https://www.rentnconnect.com/uzaktan-calisma-remote-working sitesini ziyaret edebilir, size ve ekibinize özel fiyatlarda yararlanabilirsiniz.

 

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!