Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Seyahat ve turizm sektörünün global teknoloji sağlayıcısı Sabre Corporation’nun (NASDAQ: SABR) Türkiye’deki ikinci ofisi gerçekleştirilen törenle Ankara’da açıldı.

Ankara’daki yeni ofis, Ankara ve çevresindeki seyahat ve turizm müşterilerine özel ve yerel destek sağlayacak ve Sabre sistemini kullanacak eğitim acenteleri için önemli bir merkez görevi üstlenecek. Ankara şehir merkezinde yer alan yeni ofisin açılışının kutlandığı akşama  Ankara’daki seyahat acenteleri, hava yolları ve seyahat ve turizm sektöründen profesyoneller yoğun ilgi gösterdi.

Sabre EMEA (Avrupa, Rusya, Orta Doğu, Afrika ve Türkiye) Bölgesi Dağıtımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Dean Bibb açılışla ilgili olarak “Türkiye, Sabre için önemli ve stratejik bir pazar ve EMEA’daki en hızlı büyüyen bölgelerden biri. Dünyayı gezmek için can atan genç bir nüfusa sahip.  2014 yılında İstanbul’da ilk ofisimizi açtığımızdan bu yana ülkenin seyahat sektörü özellikle iç hat ve dış hat gidiş uçuşlarında önemli oranda büyüme kaydetti.  Rezervasyonlarımızın Türkiye’de sürekli olarak arttığını gördük. Bu nedenle pazardaki varlığımızı genişletmenin tam zamanı.” ifadesini kullandı.

Sabre Türkiye Genel Müdürü Altuğ Bekdemir düzenlenen açılış töreninde şunları söyledi: “Genişleme stratejimizin bir parçası olarak Türkiye’deki ikinci ofisimizi bugün Ankara’da açtık. Ankara başkent olması bakımından seyahat sektöründe önemli bir yere sahip ve çok sayıda seyahat acentesine ev sahipliği yapıyor. Ankara’da hali hazırda 10 civarında acente Sabre sistemi üzerinden uçak ve otel rezervasyonlarını gerçekleştiriyor ve bu sayının çok yakında daha da artacağını düşünüyoruz. Yeni ofisimizle birlikte hem mevcut acentelerimize çok daha yakın olup ihtiyaç duydukları her an yanlarında olacağız, hem de Sabre ile çalışmak isteyen diğer acentelere ürün ve çözümlerimizi daha hızlı bir şekilde sunabileceğiz. Ofisimizde gerçekleştireceğimiz periyodik eğitimlerle acentelerimizin ihtiyaç duyduğu kalifiye eleman ihtiyacını karşılayacağız.

Türkiye’nin önde gelen acentelerinin bir çoğu Sabre Rezevasyon ve Biletleme Sistemi’ni kullanıyor. Sabre Türkiye göstermiş olduğu başarılı performans ile Avrupa ve Dünya’da da dikkatleri üzerine çekiyor. Sabre, Türkiye’nin geleceğine ve Türkiye’deki potansiyele inanıyor ve yatırım yapmaya devam edecek. Ekibimiz her geçen gün büyüyor. Aramıza sektörde ve alanında uzman yeni arkadaşlarımız katılıyor. Sabre’ın pazardaki konumu her geçen gün daha da güçleniyor. Geçtiğimiz 2 yıl içerisinde ciddi bir pazar payına ulaştık. Büyüme yolculuğumuza hızlı adımlarla devam ediyoruz. Seyahat sektöründeki teknolojik yenilikleri öğrenmek ve Sabre ürün ve çözümlerini keşfetmek üzere tüm acente yöneticilerini, seyahat danışmanlarını ve seyahat sektörünün temsilcilerini ofisimize bekliyoruz.” dedi.

Ankara açılış etkinliğine katılan konuklara Sabre Türkiye Büyüme Hikayesine ilişkin sunumlar yapıldıktan sonra kurdele kesme töreninin ardından pasta kesilerek ofisin resmi açılışı gerçekleştirildi.” dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz