Monarch’ın Araştırmasına Göre İngiltere-Türkiye Uçuşlarında Yolcular Artık Kitap Okuyor 0

Düşük ücretli havayolu şirketi Monarch’ın yaptığı bir ankete göre, Türkiye ve İngiltere arası uçuşlarda yolcuların yarısından çoğu zaman geçirmek için yüzünü teknolojiye değil kitaplara dönüyor.

Monarch‘ın yaptığı bu araştırma ise kabin görevlilerinin, hükümetin uçak kabinlerinde dizüstü bilgisayar ve tabletlere yasak getirdiği Türkiye uçuşlarında, müşterilerin okumaya ve konuşmaya yöneldiği konusundaki yorumlarının ardından gerçekleşti.
ABD’nin terör şüphesiyle uçak kabininde akıllı telefonlardan büyük aletleri yasaklamasının ardından İngiltere de Türkiye’den gerçekleştirilen uçuşlarda benzer bir karar almıştı.

Monarch‘ın Twitter üzerinden yaptığı ankette yolculara uçuş sırasında teknoloji dışında ne şekilde zaman geçirmeyi tercih edersiniz diye sorulmuş; sonuçlara göre ise %50 kitap okumayı tercih ederken %21 oyun ve puzzlelar ile eğlenmeyi seçmiş, %19 ise başkalarıyla sohbet etmeyi tercih edeceğini belirtmişti. Geri kalan %10 ise dışarıyı izlemeyi, müzik dinlemeyi veya uyumayı tercih ediyor.

Monarch, araştırma sonuçlarından hareketle önümüzdeki yaz boyunca yolculara bir kitap alma, seyahat oyunları bulma veya uçuş boyunca sohbet etmeyi öneriyor.

Monarch‘ın oluşturduğu anket bu ayın başlarında Holiday Pirates’ın düzenlediği ve İngiliz yolcuların 2/3’ünün laptop yasağı genişletildiği takdirde bir kitap okumayı tercih edeceğini belirten araştırmasının ardından yapılmıştı.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.