AirHelp Uçuş Gecikmeleri için Biniş Kartı Tarayıcısı Oluşturdu 0

Uçuş gecikmelerine yönelik telafi firması AirHelp, yolcuların gecikmeli uçuş veya iptal olan uçuş iddialarını otomatik olarak inceleyeceğini belirttiği yeni bir biniş kartı tarayıcısı oluşturdu.

Şirketin açıklamasına göre dünyada bir ilk olan bu adım yolcuların iptal olan veya gecikmeli uçuşlardan ötürü telafi ve tazminat haklarının olup olmadığını kontrol etmelerini sağlayacak.

Şirketin bu açıklaması British Airways‘in geçtiğimiz günlerde bilgisayar sisteminde yaşanan teknik problemlerden ötürü 75.000 yolcunun uçuşlarda gecikme veya iptal yaşamasının ardından gerçekleşti.

Uygulamanın işleyişi ise şu şekilde: Yolcular biniş kartlarındaki barkodun fotoğrafını çekip uygulamaya yüklüyor. Bunun sonucunda ise uygulama yolcuya telafi veya tazminat talebi hakkında güncellemeler gönderip bir defada birden fazla biniş kartı yüklemelerine de izin veriyor.

AirHelp 2017‘nin başlarında yapay zeka ürünü olan botu Herman’ı da talepleri daha verimli incelemek için üretmişti.

AirHelp Birleşik Krallık ülke müdürü Marius Fermi bu konuda şöyle söylüyor: “Biniş kartı tarayıcı ve Herman, telafi ve tazminat taleplerinin hem müşteriler hem de bizim açımızdan mümkün olduğunca kolay ve hızlı incelenmesini sağlamak için gerekli adımlardı, işte bu yüzden bu yeni gelişmeyi sunmaktan ötürü mutluluk duyuyoruz. Biliyoruz ki her sene 8 milyon hava yolu yolcusu gecikmeli uçuşlar, iptaller ve fazla satılan biletlerden ötürü geri ödeme almak durumunda, ancak bu sayının yalnızca %2’si bunu talep ediyor. Bu yüzden bizim önceliğimiz yolculara yalnızca telefonlarında birkaç tıklama ile taleplerini bildirmelerini sağlayıp hukuki haklarını almaktan vazgeçmemelerini sağlamak.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.