Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Trip.me, kişiye özel seyahat hizmetini hedefleyen çok uluslu bir çevrimiçi seyahat acentesi oluşturmak amacıyla TravelLocal ile birleşiyor.

Birleşmenin şartları açıklanmadı; ancak iki şirketin birleşmesi, 2.5 milyon sterlinlik yeni bir yatırım turunu da birlikte getirecek.

Anlaşma, büyüyen iki markayı bir araya getirmenin “nesilde bir kez karşılaşılan” bir fırsat ve talepte beklenen patlamadan yararlanmanın bir yolu olarak lanse ediliyor.

TravelLocal, en son Ağustos 2019’da İngiltere’de faaliyet gösteren Channel 4 aracılığıyla gerçekleştirdiği bir yatırım turu ile 13 milyon sterlinlik yatırım sermayesi topladı.

İkili, 100’den fazla ülkede, özellikle İngiltere ve Almanya’daki kendi iç pazarlarında, neredeyse 100 destinasyonda mevcut ürünlerle birlikte bir müşteri kitlesine sahip olacak.

Bu haftaki A Serisi yatırım turu, Active Partners ve Gresham House Ventures tarafından yönetildi.

TravelLocal CEO’su Tom Stapleton, “COVID, seyahat endüstrisinde çığır açan bir değişimi hızlandırıyor. Yerel ekonomilere önemli ölçüde ve doğrudan katkıda bulunan etik ve sürdürülebilir seyahat, artık küresel tüketici trendlerinin ön saflarında yer alıyor” dedi.

İkili yaptığı açıklamada, mevcut ekiplerin ve çalışan sayısının birleşmeden etkilenmeyeceğini söyledi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz