Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İzlanda’nın milli havayolu şirketi olan Icelandair, elektrik ve hidroelektrik olanaklarını keşfeden ilk havayolları arasında olmayı hedefliyor.

Icelandair, birkaç yıl gibi kısa bir sürede iç hat uçuşlarını karbon ayak izinde devrim yaratabilecek bir hedef olan uçuşu karbondan arındırmayı amaçlayan iki heyecan verici proje için Niyet Mektubu imzaladı. İlki, DASH-8 uçağı gibi bölgesel uçaklar için bir hidrojen dönüştürme kiti tasarlayan bir şirket olan Universal Hydrogen ile, ikinci proje ise bölgesel hava yolculuğunu canlandırma hedefi olan Heart Aerospace ile.

Taşıyıcı, çevre üzerindeki etkiyi azaltmaya kararlı olduğunu ve iç ağını tamamen karbondan arındıran dünyanın ilk havayollarından biri olmak için iyi bir konumda olduğuna inandığını belirtiyor.

Icelandair, Heart Aerospace ile bir süredir çalışıyor ve şimdi Universal Hydrogen ile derinlemesine bir analiz başlatacak. Aynı zamanda elektrik ve hidrojen üreticileri, ulaşım şirketleri ve havaalanı işletmecileri gibi diğer paydaşlarla da görüşmelere başlayacak.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz