Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Paylaşımlı ev sektöründe yeni bir merkezi olmayan platform, blokchain tabanlı çevrimiçi seyahat acentesi Travala.com tarafından önemli endüstri yatırımcılarından 5 milyon dolarlık destek aldı.

Airbnb’ye rakip olarak lanse edilen Dtravel, bir tohum finansmanı turunda Airbnb, Expedia ve diğer küresel teknoloji şirketlerinin eski yöneticilerinden destek aldı.

Binance destekli Travala.com, kripto para birimi ve geleneksel ödeme yöntemleriyle kısa ve uzun vadeli ödemeleri kolaylaştırmak için merkezi olmayan platformu başlattığını söyledi.

Girişimi destekleyen yatırımcılar arasında Kenetic Capital, Future Perfect Ventures, DHVC, Plutus VC, GBV Capital, AU21 Capital, Shima Capital, LD Capital ve NGC Ventures yer alıyor.

Travala.com’un kurucu ortağı ve CEO’su Juan Otero; “Geleneksel paylaşımlı ev platformları, ilk aşamalarda kullanıcılarıyla uyumludur, ancak zamanla bu değişir.

“Karları hissedarlara iade etme ihtiyacı ile paylaşımlı ev platformları, platformlarındaki işlemlerden mümkün olduğunca fazlasını elde etmek zorunda kalıyor.

“Dtravel, paylaşımlı ev topluluğunun ihtiyaçlarını her şeyden önce ve sonsuza kadar karşılar. Kullanımı kolay, son derece güvenli ve seyahat deneyimlerinin kontrolünü geri almak isteyen yeni nesil ev sahipleri ve misafirler için optimize edildi” dedi.

Firmaya göre, Dtravel Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO) aracılığıyla kendi topluluğu tarafından yönetilen ve akıllı sözleşmeler için blok zinciri finans teknolojisini kullanan Dtravel, “dünyanın ilk gerçek paylaşım ekonomisini sunmak için mevcut merkezileştirilmiş paylaşımlı ev platformları tarafından yaratılan ev sahipleri ve misafirler arasındaki bozuk ilişkiyi onarıyor.”

Dtravel, tüm ana bilgisayarlar tarafından desteklenen ve konaklama rezervasyonu yapmak, ödüllere hak kazanmak ve platform yönetimine katılmak için yakında kullanılabilecek Binance Smart Chain ve Ethereum Network’e eklenecek olan yerel jetonu TRVL tarafından desteklenmektedir.

Kayıt olan ilk 100.000 ev sahibi, 35 milyon doların üzerinde TRVL jetonu almaya hak kazanacak.

Future/Perfect Ventures’ın Kurucu Ortağı Jalak Jobanputra ; “Paylaşım ekonomileri, yalnızca paydaşlar tarafından yönetilip kontrol edildiklerinde gerçekçi ve sürdürülebilirdir ve paylaşımlı ev ekosistemi, merkezi şirketlerin aşırı kontrolü altında yıllarca bozuldu.

“Topluluğa ait ve topluluk tarafından yönetilen bir değişimin zamanı.

“Seyahatin toparlanmaya başlaması ve kripto para birimleri gibi blok zincir teknolojilerine rekor düzeyde ilgi göstermesiyle Dtravel, istekli insanlara bugüne kadar eksik olan şeyi veriyor: kendi seyahat deneyimleri üzerinde kontrol ve sahiplik.

“Misafirlerin ve ev sahiplerinin deneyimlerine ve yarattıkları ekonomiye tam katılımlarına izin vererek, Dtravel, paylaşım ekonomilerinin gerçek misyonunu yerine getiriyor” dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz