Tourplus, 1 Milyon Dolar Fon Topladı ve Covid-19 Döneminde Hayatta Kalmak için Hamleler Gerçekleştiriyor

Yolcuları şoför / rehberler ve kişiselleştirilmiş güzergahlarla eşleştiren Malezya merkezli Tourplus, Covid-19 işleri ciddi bir durma noktasına getirdiğinde ılımlı bir başarı yolundaydı.

Geçen yıl Eylül ayında 400.000 ABD doları fon topladı, bu da müşterinin ilgisini çekmesini sağladı ve Eylül ile Şubat arasında işlerinde aylık % 30 büyüme sağladı. Mart ayından itibaren, sınırlar kapanınca gelirler buharlaştı.

Yine de, 2015 yılında girişimci Rickson Goh tarafından kurulan şirket, geçen hafta Malezyalı melek yatırımcı Jin Hui Wong, GT-MAX ve Çinli hızlandırıcı SSOV dahil olmak üzere yatırımcılardan 1 milyon ABD doları daha elde etmeyi başardı.

Goh, “Yeni bir iş planı geliştirdik, yatırımcılara gittik ve onlara 12-18 ay içinde trafik akışı ve kâr elde edebileceğimizi söyledik. Hızlı uygulama yeteneğimizi de biliyorlar” dedi.

Yeni iş planı, bir işlem modelinden içeriğe dayalı bir modele geçmeye ve iç pazarı hedefleyen gelişmiş bir Tourplus sürümünün piyasaya sürülmesini içeriyor. 16 Kasım’da piyasaya sürülmesi planlanan yeni uygulama, Güneydoğu Asya’daki yerel gezginlerin yorumları okumasına ve yakındaki işletmecileri bulmasına olanak tanıyan sosyal içerik sunacak.

Goh’un arzusu, sınır ötesi seyahat yeniden başladığında Covid sonrası için hazırlanırken şimdilik yerelleştirilmiş incelemelerle Güneydoğu Asya için TripAdvisor veya Dianping olmak.

Goh; “Şu anda, yerel gezginler rehberleri kullanmayacağı için şoför / rehber rezervasyonu yaptırmak için bir talep yok. İşte bu yüzden bu gelişmiş içerik özelliğini sunuyoruz,”

Bu dönemde işleri düzeltmek için RM60’tan ücretsiz havaalanı transferleri de sunuyor.

“Neyse ki, geçen Eylül ayında zam yaptığımız için nakit akışımız vardı ve hayatta kalmak için bir şeyler yapmamız gerekiyordu. Bir şeylerin geri gelmesini bekleyemeyiz” dedi.

Goh’a göre şirket, lansmanından bu yana Güneydoğu Asya’da 10.000 yolcuya hizmet verdi. Gezginler, uygulama içinde özelleştirilmiş turlar için rezervasyon yaptırır, araç türünü seçer ve ardından rezervasyon iş için teklif vermek üzere 3.000 sürücüye / rehbere açılır.

BT ve işletme okuyan ve bankanın iç grup yapısını dönüştürmek için Maybank’ta çalışan Goh, seyahatin son kilometresinde çözülmesi gereken bir sorun gördüğünü söyledi – sürücüyü / rehberleri teknolojiyle güçlendirmek ve son aşamayı dijitalleştirmek için. “İnsanlar, onları gezdirebilecek bir sürücü kiralamak istiyor ve biz de sürücüleri, teknoloji ve kişiselleştirilmiş seyahat planlarıyla rehberlere dönüştürmeye yardımcı olabiliriz” dedi.

Covid sonrası özel turların büyük bir trend haline geleceğine inanıyor. “Bunu 10.10’da Çin’de gördük ve özel turların üç kat artacağını öngörüyorlar. Bu aileler ve küçük gruplar da daha fazla ödeme yapmaya istekliler. ” diyor.

Karşılaştığı en büyük zorluk, gezginleri ürünü nasıl kullanacakları konusunda eğitmek. Ayrıca günümüz pazarında bir tüketici markası oluşturmanın ne kadar zor olduğunu da biliyor ve bu nedenle Traveloka ve Klook gibi çevrimiçi seyahat markalarının tedarikçisi olarak hareket ediyor. “Sürücü / rehberler için ‘Grab’ gibiyiz. İnsanlar ürünümüzü rezerve ettiğinde, sürücülerimiz onun için teklif veriyor” diyor.

Goh, 1 milyon dolarlık yeni fonun ürün ve içerik geliştirmenin yanı sıra Facebook gibi platformlarda veya blog yazarlarıyla sosyal katılımı teşvik etmeye gideceğini söyledi. Ayrıca, topluluğunu kampanyalarla meşgul etmek için hafta sonları canlı akışı kullanıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!