Çin Yine 1 Numaralı Uluslararası Turizm Kaynağı Pazarı Olacak ve Kasım 2020 içinde Uluslararası Turizmin Yeniden Başladığı Görülecek

COTRI China Outbound Tourism Research Institute’un nicel araştırma bölümü olan COTRI ANALYTICS’e göre Çin, uluslararası turizm için ana kaynak pazar olarak en üst düzey konumunu geri kazanacak.

Ana destinasyon olarak Özel Yönetim Bölgesi Makao olmak üzere, Çin Anakarası’ndan seyahat edenlerin bir milyondan fazla sınır geçişinden sorumlu olması beklenebilir. Bununla birlikte, Tayland, Laos, Japonya, Singapur ve diğerleri de dahil olmak üzere, Asya’daki bir dizi başka ülke Çinli ziyaretçileri yeniden ağırlıyor. Avrupa’da Schengen bölgesindeki Çin vatandaşları da Avrupa ülkeleri arasında seyahat edebilir.

COTRI CEO’su Prof. Dr. Wolfgang Georg Arlt: “Açıkçası Çin, bu gelişmede ‘bir grup cücenin içerisinde en uzun ülke’. Kasım 2019’da on milyondan fazla Çinli yurtdışına seyahat etti ve diğer kaynak pazarlar da uluslararası iş ve eğlence gezilerine milyonlar gönderdi. Ancak, sık sık bahsedilen “tünelin sonundaki ışığın” bir Çin fenerine çok benzediğini fark etmek önemlidir.”

COTRI ANALYTICS, 2020 yılının tamamı boyunca, çoğu Ocak ayında gerçekleşen ve 2019’daki sayının yaklaşık% 10’unu temsil eden 18 milyon Çinlinin uluslararası olarak seyahat etmesini bekliyor.

2021 için COTRI ANALYTICS, Çin vatandaşlarının yaklaşık 100 milyon uluslararası seyahat gerçekleştireceğini tahmin ediyor.

Prof. Dr. Arlt: “Tekrar yurtdışına seyahat etmeyi hevesle bekleyen milyonlarca Çinli var. COViD-19’un Doğu Asya’da neredeyse yenilmesi ve aşıların birkaç hafta içinde piyasaya çıkması ümidiyle, Çin Yeni Yılında Asya’ya ve Paskalya’dan sonra Avrupa’ya seyahat etmeye başlayan bir Çinli giden gezgin dalgası görmeliyiz. Vize rejimlerini ve hava yolculuğu bağlantılarını tekrar rayına oturtmak zaman alacak, bu yüzden 2021’de yalnızca 100 milyon seyahat öngörüyoruz. Ancak 2022’de, rekor sayıda yeni uluslararası seyahatler görme olasılığımız çok yüksek.

Çin, diğer kaynak pazarlarından daha hızlı toparlanacak ve Çinli gezginler, virüs sonrası zamanlarda önceki yıllara göre farklı olacak, kendi özel taleplerine uyarlanmış kaliteli ürünler sunan yeni, daha az kalabalık ve samimi yerler arayacak. Destinasyonlar ve hizmet sağlayıcılar, bu “yeni” Çinli misafirlere hazırlanmaya şimdiden başlasalar iyi olur.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!